12.10.2015

Президент Петро Порошенко заявив, що він не коментує заяви бойовиків щодо проведення місцевих виборів на захоплених ними територіях Донецької та Луганської областей, однак, зауважив, що у випадку підтримки цих виборів Російською Федерацією це матиме руйнівні наслідки для процесу деескалації конфлікту на Донбасі. «Сподіваюсь, що цього не буде», – заявив Президент під час спільної прес-конференції з Президентом Польщі Броніславом Коморовським у Львові, відповідаючи на питання щодо заяви бойовиків про намір провести вибори в ДНР 18 жовтня.

«Спроба провести 18 жовтня 2015 року незаконні, не у відповідності до Мінських домовленостей, не у відповідності до українського законодавства та критеріїв ОБСЄ – ці фейкові вибори буде означати жорстку атаку Російської Федерації на Мінські домовленості, яких було досягнуто 12 лютого поточного року. Я впевнений, що це буде надзвичайно безвідповідально і матиме руйнівні наслідки для процесу деескалації в окремих районах Донецької та Луганської областей», – сказав Президент.

Президент відзначив, що перші домовленості в Мінську, яких було досягнуто у вересні 2014 року, були атаковані 2 листопада 2014 року, коли російська влада провела фейкові вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей, тим самим зруйнувавши мирний процес.