12.10.2015

Президент Петро Порошенко провів зустріч з делегацією Європейського банку реконструкції та розвитку на чолі з Президентом Сумою Чакрабарті. Співрозмовники обговорили хід реформ в Україні, зокрема боротьбу з корупцією, реформи в енергетичному та банківському секторах. Президент наголосив, що Україна надає велике значення співпраці з ЄБРР та зацікавлена в її розширенні. Глава держави підкреслив, що незважаючи на труднощі, Україна проводить реформи. «Першочергово – боротьба з корупцією», – запевнив Петро Порошенко, поінформувавши про хід запуску Національного антикорупційного бюро. Він також повідомив про боротьбу з корупцією у судовій системі, наголосивши: «Позиція влади: жодної толерантності до корупції».

Президент наголосив на важливості продовження взаємодії з ЄБРР для державного та приватного сектора. Глава держави відзначив роботу НБУ та Міністерства фінансів із стабілізації банківського сектору. «Нині банківський сектор більш прозорий та ефективний», – наголосив Президент.

Україна особливо зацікавлена у поглибленні співпраці з ЄБРР у реформуванні енергетичного сектора.

Глава держави також повідомив про плани щодо приватизації. «Це буде відбуватись абсолютно відкрито», – запевнив Президент. Петро Порошенко також звернув увагу на ефективне впровадження системи електронних державних закупівель.

У свою чергу Президент ЄБРР Сума Чакрабарті зазначив, що співпраця з Україною є важливою для Європейського банку реконструкції та розвитку. «Перед Україною стоять складні виклики», – сказав він і відзначив ефективність українського Уряду. Президент ЄБРР наголосив на важливості координації для визначення, якої саме підтримки потребує Україна.

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Франсіс Маліж зазначив, що спілкування з українськими бізнесменами надає йому оптимізму щодо майбутнього України. «Я бачу багато енергії та ентузіазму в людях», – сказав він. За його словами, незважаючи на всі труднощі, українські підприємці намагаються переорієнтуватися на експорт в ЄС та інші країни. На його думку, економічне зростання України буде залежати від виробництва своїх національних продуктів, і тому дуже важливо, щоб Україна робила правильні кроки з підтримки підприємницької діяльності.

Співрозмовники погодились із необхідністю донесення інформації до інвесторів про хід реформ в Україні.