12.10.2015

Заступник Глави Адміністрації Президента України Андрій Таранов провів брифінг за результатами робочої поїздки до Сполучених Штатів Америки на виконання доручення Президента, де він спільно з начальником департаменту Служби безпеки України Віталієм Найдою представив доповідь про російську агресію проти України.

Андрій Таранов повідомив, що в рамках візиту українська делегація провела низку зустрічей, зокрема у Раді національної безпеки, Конгресі США, у впливовому Центрі стратегічних міжнародних досліджень, а також з представниками американських та міжнародних ЗМІ, під час яких були презентовані докази російської агресії в Україні.

Заступник Глави АПУ повідомив, що Сенат США 71 голосом ухвалив рішення про надання Україні фінансової допомоги у розмірі 300 мільйонів доларів, у тому числі й на оборонну зброю.

"Хочу підкреслити, що візит нашої делегації за прямим завданням Президента досягнув мети. Це допомогло, надало можливість членам Сенату проголосувати за таке важке, однак важливе для України рішення", - сказав він.

Андрій Таранов звернув увагу на те, що за рік війни в Україні настрої у політичних та урядових колах США кардинально змінилися, і відчувається сильна підтримка політики України у протистоянні російському агресору. "Є велике розуміння і підтримка ідеї надання Україні зброї, особливо протитанкової. Наше гасло - у будь-якому випадку ми будемо захищатися. І у разі надання підтримки ми матимемо менше загиблих. Головна ціль і мета Президента України і Українського народу - це збереження життя людей", - наголосив Заступник Глави АПУ.

Відповідаючи на запитання, Заступник Глави АПУ повідомив, що Україна розраховує отримати засоби контрбатарейної боротьби, які дозволять виявляти артилерійські та мінометні батареї, котрі працюють на відстані більше 40 км. Також є потреба у засобах радіоелектронної боротьби, які дозволять протистояти російським системам електронного подавлення та розвідки. Третє – це протитанкові засоби, а саме система Javelin. Також передбачається постачання засобів зв’язку, необхідних для прихованого управління військами. Андрій Таранов також повідомив, що буде розширено програми навчання — не тільки для Національної гвардії України, а й для підрозділів Збройних Сил України.

Заступник Глави АПУ відзначив, що під час усіх зустрічей українська делегація наголошувала на неухильному дотриманні Україною Мінських домовленостей.