13.10.2015

У Тернополі дружина Президента України Марина Порошенко презентувала національний проект – «Книгу Миру», який покликаний об’єднати дітей зі всієї України довкола таких понять, як дружба, любов і мир. «Віднедавна життя і долі українців стали поділені на дві частини – до і після трагічних подій. І «Книга Миру» стане збіркою фотографій із зображенням дорогої серцю миті сімейного життя в часи миру», – зауважила пані Порошенко.

За задумом проекту, діти з усіх куточків України будуть власноруч відбирати, вклеювати і підписувати свої фотографії. «Сподіваюсь, що ця книга стане справжнім фотолітописом мирного життя очима дітей. А підписи до зображень будуть своєрідною дитячою молитвою заради щасливого майбутнього України!», – підкреслила дружина Президента.

Право першим заповнити «Книгу Миру» випало дітям Тернопільщини, чиї батьки захищали і продовжують захищати незалежність України. «Мир – це коли вся сім’я разом», – такими словами підписана фотографія родини Суркових.

«Тернопільщина – край патріотичних і небайдужих людей. Місцева молодь однією з перших піднялася на Євромайдан, а добровольці з Тернополя відразу пішли відстоювати цілісність кордонів України на Сході. І мені приємно, що перші фотографії у «Книзі Миру» будуть саме від тернопільських дітей», – наголосила Марина Порошенко.

Презентація книги пройшла у рамках профорієнтаційного заходу «Місто професій», мета якого – надати можливість кожній дитині спробувати себе у різних професіях, щоб потім визначитися, ким стати у майбутньому. За словами Дружини Президента, завдяки «Місту професій» діти зможуть навчитися цінувати працю, знати ціну заробленим грошам та з повагою ставитися до людей інших професій.

Ініціатор проекту «Місто професій» Тетяна Люлька зазначила, що в Тернополі представлена рекордна кількість професій – близько 50. Серед них – пожежник, вибухотехнік, рятувальник, лісоруб, стоматолог, хірург, будівельник, журналіст та інші.

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна відмітив, що і проект «Місто професій», і проект «Книга Миру», який започаткований саме на Тернопільщині, зробили дітей регіону трохи більш щасливими та посіяли зерна добра, які обов’язково проростуть на благо нашої держави.

Звертаючись до юних тернопільчан, Марина Порошенко зазначила: «Ви – діти не лише своїх батьків, ви – діти України! І вам працювати задля її процвітання і визнання в усьому світі!».