13.10.2015

Президент на розширеній нараді в Одесі з головами обласних державних адміністрацій за участю керівництва центральних органів влади та правоохоронних органів назвав одним з головних завдань влади на місцях боротьбу з контрабандою та корупцією. «Боротися не лише на лінії зіткнення, бо це третій етап боротьби з контрабандою. Перший – це Захід, де запроваджуватимуться спільні пункти пропуску, другий – Південь і безпека на Придністровькому кордоні і наведення порядку на митниці. Третій – Схід», – зазначив Глава держави.

Президент повідомив, що за його дорученням розробляється проект нового митного терміналу, де будуть встановлені небувалі терміни проходження вантажів і заборона безпосереднього контакту між підприємцями-імпортерами і бюрократами.

Глава держави повідомив, що завтра за його дорученням відбудеться нарада щодо запровадження нової, безпаперової системи перепусток, які забезпечуватимуть переміщення українських громадян через лінію розмежування. «Щоб українські громадяни, не чекаючи місяці на отримання паперового клаптику, мали можливість спокійно долати пункти пропуску, щоб українські і міжнародні гуманітарні вантажі, які забезпечують життя українців на окупованих територіях, проходили через зелений коридор», – наголосив Петро Порошенко.

Водночас Глава держави наголосив, що СБУ та представники інших структур, що працюють на пунктах пропуску, не повинні допускати перевезення через лінію розмежування підакцизних товарів. «В першу чергу горілка, інші алкогольні вироби, тютюн, мають знищуватися на місці. Верховна Рада має надати відповідні повноваження для того, щоб не тягнути вола за хвіст і ніби-то затримувати акцизні вантажі, які потім, через 2 дні чомусь таки опиняються на ринках Донецька чи Києва, знищувати на місці», – заявив він.

Президент доручив вилучати для потреб військових транспорт, яким перевозилася контрабанда. «Моє доручення – транспортні засоби, вантажівки контрабандистів мобілізовувати до Збройних Сил України. Нехай працюють на оборону країни. Одразу ж евакуювати і не повертати контрабандистам», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив, що виступає за введення кримінальної відповідальності за контрабанду. «Маємо повернути кримінальну відповідальність за контрабанду», – заявив він.

Президент повідомив, що днями на Сході розпочнуть роботу мобільні групи боротьби з контрабандою, в яких працюватимуть і волонтери. «Контрольні функції волонтерів, яким немає чого втрачати, крім чесного імені, нам дуже допоможуть в ефективній боротьбі з контрабандою», – наголосив Петро Порошенко.

Президент нагадав про свою ініціативу, про яку він повідомив на нещодавній нараді у Львові, щодо спрямування частини коштів, отриманих від пореформованої митниці, на будівництво місцевих доріг.