13.10.2015

Президент Петро Порошенко разом із Президентом Європейського Парламенту Мартіном Шульцом відвідав Верховну Раду України, де голова Європарламенту виступив перед народними депутатами. Звертаючись до народних обранців, Мартін Шульц заявив: «Для нас як для європейців мир та єдність на нашому континенті є ідеалами, які ми всі плекаємо. Наші спільні цінності – демократія, верховенство права, права людини і людська гідність – рухають вперед європейський проект».

Президент Європарламенту назвав європейський вибір Українського народу «хоробрим вибором». «Я обурений тими стражданнями, які випали на долю Українського народу за останні півтора роки», – заявив Мартін Шульц. «Те, що відбулося в Україні, турбує і непокоїть усіх європейців, не лише вас», – наголосив голова Європарламенту.

Мартін Шульц відзначив, що після початку конфлікту та незаконної анексії Криму Європейський Союз працює над пошуком мирного розв’язання. Він наголосив на безальтернативності політичного рішення при повній повазі до української територіальної цілісності й суверенітету. Президент Європарламенту підкреслив, що дія санкцій щодо Росії буде продовжуватись до повного виконання Мінських домовленостей. «Ми будемо продовжувати санкції до того дня, поки буква і дух Мінських угод не будуть повністю виконані, і міжнародні зобов’язання не будуть дотримані», – заявив він.

Мартін Шульц наголосив, що всі європейці підтримують Україну в цей важкий період, та запевнив, що Європарламент продовжить заохочувати посилену підтримку реформ в Україні, зокрема, шляхом надання макрофінансової допомоги. «Європейський Парламент закликає вас у першу чергу приділити увагу подоланню поточної фінансової кризи та олігархічної структури економіки», – заявив він.

У присутності Президента України Голова Верховної Ради Володимир Гройсман та Мартін Шульц підписали Меморандум про взаєморозуміння між Верховною Радою України та Європейським Парламентом.

Володимир Гройсман назвав Меморандум важливим документом, який фактично розпочинає реформування Українського парламенту. Він повідомив, що у вересні в Україні прибуде місія, яка визначить дорожню карту цієї реформи.

У свою чергу, Мартін Шульц зазначив, що його візит в Україну у річницю ратифікації Угоди про асоціацію з ЄС підкреслює прагнення підтримати Україну на шляху реформ. Підписання Меморандуму він назвав ще одним кроком до подальшого демократичного розвитку України.