13.10.2015

23 червня 2015 р. Марина Порошенко взяла участь у церемонії нагородження лауреатів Міжнародного літературно-мистецького конкурсу "Життя – тобі", яка відбулася у приміщені Національного університету «Львівська політехніка».

В урочистостях також взяли участь голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, ректор Національного університету "Львівська політехніка" Юрій Бобало, директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Ірина Ключковська, перший секретар посольства Королівства Норвегії в Україні Літланда Сібйорна, лауреат Національної премії України ім.Тараса Шевченка Ігор Калинець, учасники та лауреати конкурсу.

Конкурс проведено Міжнародним інститутом освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» та норвезько-українською громадською організацією «Maidan Norway». У своїх творах учасники викладали думки, емоції та враження стосовно історії, яка твориться на їхніх очах – подій в Україні 2013-2015 рр.

До участі у конкурсі надійшло понад 7000 робіт від авторів віком від 7 до 17 років з усіх регіонів України, в тому числі з тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також з Греції, Іспанії, Норвегії, Польщі, Португалії і Франції. Міжнародне жюрі обрало 20 лауреатів та 120 дипломантів літературної частини Конкурсу, а також визначило 118 найкращих мистецьких творів. Найкращі конкурсні роботи склали основу книжки «Життя – Тобі…» (видавництва «Апріорі»). Книжку адресовано педагогам, науковцям, соціальним працівникам, психологам та фахівцям усіх сфер, що працюють з дітьми та молоддю.

Виступаючи перед лауреатами та гостями заходу, пані Порошенко подякувала організаторам за проведену роботу та наголосила: "Завдяки міжнародному творчому конкурсу «Життя тобі…», у молоді закладається спільне розуміння основних принципів: мир, свобода, держава, історія, майбутнє. Україну майбутнього будуватимуть наші діти, а сприйматимуть нашу державу їхні однолітки у світі. І вони мають говорити однією мовою. ". Звертаючись до лауреатів, Дружина Президента зазначила: "Переконана, що вами пишаються ваші родини, а тепер ви станене прикладом для однолітків по всій країні. Ви реалізували свій творчий потенціал, а значить зробили свій внесок в історію нашої країни. Бажаю вам мирного неба над головою, широкої дороги та нових звершень".