13.10.2015

6 червня відбулася зустріч Заступника Глави Адміністрації Президента Дмитра Шимківа з представниками компанії Facebook — Керівником Громадської Політики у Центральній та Східній Європі Габріелою Чех, Директором з питань Громадської Політики (Скандинавські Країни, Центральна і Східна Європа, Росія) Томасом Мірапом Крістенсеном та Керівником зі Зв’язків з Громадськістю (Європа, Близький Схід та Африка) Саллі Елдос.

Сторони обговорили ситуацію з безпідставним блокуванням профілів українських користувачів Facebook. «Ми дуже серйозно сприймаємо це питання та хочемо переконатися, що між компанією та користувачами є порозуміння»,— відзначив пан Крістенсен. Він наголосив, що спільнота Facebook є єдиною, у ній немає кордонів, тому правила також однакові для всіх користувачів. Незважаючи на це, Facebook намагається враховувати специфіку кожного регіону — особливо в ситуаціях, подібних до української. «На жаль, український досвід не унікальний — схожу ситуацію ми спостерігаємо, наприклад, в Ізраїлі»,— відзначила Габріела Чех.

За словами пана Крістенсена, механізм блокування є повністю ручним та не включає жодного автоматизування. «Кожну скаргу розглядає спеціаліст, потім його рішення перевіряється ще раз. При цьому скарги на, наприклад, українських користувачів, потрапляють кожен раз до іншого спеціаліста, а часом навіть до іншого офісу. Більшість з них розглядається в офісі Facebook у Дубліні, Ірландія. Спеціалісти проходять ретельний відбір та чітко дотримуються громадської політики Facebook»,— відзначив він. При цьому, за його словами, кількість скарг на публікацію не має значення — вона однаково перевірятиметься як через одну, так і через тисячу скарг.

Дмитро Шимків відзначив, що проблема може бути на рівні людського фактору для російськомовних публікацій або розуміння нюансів мови — для україномовних. «Російськомовні публікації потрапляють до спеціалістів, що володіють цією мовою. Зазвичай це люди родом з Росії, і вони можуть мати власну громадянську позицію, що впливає на їх об’єктивність. Українська ж мова поки що мало розповсюджена в інтернеті, вона має багато нюансів, що можуть бути незрозумілими для людей поза контекстом»,— пояснив він.

Дмитро Шимків запропонував представникам Facebook допомогу Національного інституту української мови у визначенні слів та фраз, що мають значення погрози або «мови ненависті», офіційно забороненої правилами соціальної мережі. Сторони домовилися про співпрацю у випадку винекнення найгучниших випадків порушень в українському сегменті мережі.

Габріела Чех відзначила, що будь-які зафіксовані порушення правил з боку спеціалістів компанії приводитимуть до адміністративних санкцій аж до звільнення та пообіцяла уважно слідкувати за ситуацією в українському сегменті Facebook.