13.10.2015

Заступник Глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий зазначив, що нещодавній саміт «Великої сімки», який відбувся в Німеччині, приніс значні позитивні результати для України, а саме: чітко окреслив неприпустимість і неприйнятність анексії українського Криму з боку Росії, визначив можливість посилення санкцій стосовно Росії у випадку невиконання нею Мінських домовленостей, визначив необхідність та готовність продовжити надавати макрофінансову допомогу Україні.

«Саміт «Великої сімки» продемонстрував, що весь світ виступає не лише на підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, а й готовий всіляко підтримувати внутрішні реформи в нашій країні», – сказав Валерій Чалий.

Заступник Глави АПУ наголосив на важливості значної підготовчої роботи з боку Президента Петра Порошенка, який провів особисті зустрічі та телефонні перемовини з лідерами країн «Великої сімки» напередодні саміту, що дало можливість не лише скоординувати зусилля, а й досягти конкретних результатів, які відобразилися у фінальній заяві за результатами зустрічі лідерів G7.

Валерій Чалий також повідомив про те, що на сьогоднішній день вже 20 країн ЄС ратифікували Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС. Саме сьогодні завершився ратифікаційний процес із передачею ратифікаційних грамот у Німеччині. Ще чотири країни (Чехія, Франція, Бельгія та Нідерланди) ратифікували однією з палат парламенту і відбувається підготовка до ратифікації в решті країн ЄС, а саме в Австрії, Греції, Італії та на Кіпрі.

Заступник Глави АПУ висловив сподівання, що до кінця 2015 року усі країни ЄС ратифікують Угоду. При цьому він наголосив, що «політична стадія ратифікації завершується, і завданням України є ефективна імплементація цієї Угоди».

Стосовно Мінського процесу врегулювання ситуації на Донбасі Валерій Чалий підкреслив, що «Мінські домовленості є єдиним форматом, який дає можливість реалізації мирного дипломатичного сценарію врегулювання ситуації».

Валерій Чалий зазначив, що велика дипломатична робота, що проведена, вже дає свої плоди. «Ми отримали те, що на сьогоднішній день нам потрібно від наших партнерів у світі», – сказав він.