14.10.2015

Президент Петро Порошенко взяв участь у засіданні Конституційної Комісії, на якому був затверджений проект конституційних змін щодо судової реформи, як зазначив Глава держави, «документ, який має дуже велике значення для України».

Президент відзначив, що жоден з членів Конституційної Комісії не проголосував проти, лише 5 – утримались. «Це теж дуже добре, бо це – ознака демократії і свободи у прийнятті рішень», – сказав він.

Президент повідомив, що запропонує ретельне обговорення цих конституційних змін перед тим, як відповідний законопроект буде підписаний та спрямований до Верховної Ради. «Треба виділити достатньо часу, щоб проінформувати суспільство та почути зворотній зв’язок», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив на своїй особистій позиції: «Український народ чекає від цих змін до Конституцій рішучого оновлення судової гілки влади». Президент додав, що прикладом подібного оновлення є створення Національної поліції.

Глава держави повідомив, що з 5 вересня за його ініціативою стартує конкурс щодо залучення 700 нових працівників в органи прокуратури, що буде найбільшим за всю історію оновленням прокурорського корпусу. «Ми повинні бачити в прокуратурі нових людей. І не лише нових людей, а нову якість», – заявив Петро Порошенко, додавши, що так само має відбуватися і у судовій гілці влади.

Глава держави відзначив, що реформи пов’язані між собою. Так, для побудови інвестиційної привабливості країни, крім податкової реформи, дуже важлива реформа судів. «Місце, де громадянин, підприємець знайде справедливість», – наголосив Петро Порошенко.

Президент відзначив відмінність процедури підготовки напрацьованого документу від змін до Конституції щодо децентралізації. Проект змін до Конституції щодо децентралізації Глава держави вніс до Верховної Ради більше року тому і попросив Конституційну Комісію розробити проект змін на основі цього подання. «Статус цього документу кардинально інший, до автором цього документу є Конституційна Комісія, він базується не на моїх пропозиціях, а на позиції членів Конституційної Комісії, рекомендаціях Венеціанської комісії, на баченні змін до Конституції видатних юристів-конституціоналістів, політиків, громадських діячів, авторитетів в галузі конституційного права, представників судової гілки влади, і для мене це є надзвичайно обнадійливим», – зазначив Петро Порошенко.

Також Президент запропонував спрямувати рішення Конституційної Комісії до Венеціанської комісії, щоб отримати позицію, наскільки враховані її рекомендації, Ради Європи, наскільки відбувається адаптація українського законодавства до законодавства Європейського Союзу та Ради Європи. «Ви будете мати можливість ще раз зустрітися, щоб визначитися щодо врахування рекомендацій та висновків Венеціанської комісії», – сказав Президент.