24.12.2015

Президент України під час свого виступу у Кнессеті Держави Ізраїль підкреслив, що російська агресія проти України – це війна не лише за територію, але й проти свободи і демократії. «Росія має велику територію. Це війна світоглядів. Це війна проти свободи і демократії. І Україна, й українці сьогодні захищають їх. Українці гинуть саме за свободу і демократію, виборюючи право Української держави самостійно визначати своє майбутнє. І майбутнє для України є європейський вибір. Він є незворотнім», — зазначив Петро Порошенко.

Петро Порошенко висловив впевненість, що «український народ хоче бачити свою державу серед європейських демократій, політично вільних, економічно розвинутих та соціально успішних держав». При цьому зазначив, що українці «ані на мить не забувають про те, що європейська цивілізація, цивілізація Біблії, своєю появою зобов'язана в тому числі і потужному близькосхідному корінню».

«Сьогодні Україна є форпостом демократії на Сході Європи, так само, як Ізраїль є форпостом демократії на Близькому Сході. Подібно Ізраїлю, Україна має сусіда, який заперечує саме наше право на існування. І так само, як і ви, найбільш за все ми прагнемо миру. Я вірю в мир», — сказав Президент України.

Говорячи про агресію на Донбасі, Петро Порошенко зауважив, що Росія спрямовує туди регулярні війська та забезпечує їх найсучаснішим озброєнням, окремі види якого розроблені й використовуються виключно Росією. При цьому він зазначив, що «Кремлівський режим підтримує й фінансує терористичну діяльність як у зоні конфлікту, так і на решті території України».

Глава Української держави наголосив, що ці методи діяльності Росія випробовує не лише в Україні, а й в інших регіонах світу, зокрема, й на Близькому Сході. «Під приводом боротьби з «Ісламською державою» російські літаки здійснюють бомбардування сил поміркованої сирійської опозиції. Жертвами цих бомбардувань стають ні в чому не повинні цивільні, життя яких протягом останніх чотирьох років і так було сповнено стражданнями», — зазначив Петро Порошенко та застеріг щодо небезпеки завезених нещодавно російських ракетних комплексів «С-400», які здатні суттєво вплинути на баланс сил у регіоні.