24.12.2015

Сьогодні Верховна Рада України прийняла Постанову про включення до порядку денного 3-ї сесії проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)", поданого до Парламенту Президентом Украъни 25 листопада 2015, та про направлення його до Конституційного Суду України для надання висновку щодо відповідності законопроекту статтям 157 та 158 Конституції. За вказану постанову проголосував 291 народний депутат.

Метою запропонованих змін є удосконалення конституційних основ правосуддя для практичної реалізації принципу верховенства права і забезпечення кожному права на справедливий судовий розгляд справи незалежним і безстороннім судом.

Законопроект спрямований на забезпечення незалежності судової влади, підвищення вимог та професійних стандартів до суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів до функціонального, оптимізацію системи судоустрою, забезпечення інституційної спроможності прокуратури, адвокатури та системи виконання судових рішень, а також на забезпечення безперервної та ефективної роботи органів судової влади на перехідний період.

Прийняття законопроекту сприятиме реалізації повномасштабної судової реформи та оновленню суддівського корпусу відповідно до суспільних очікувань і згідно з європейськими стандартами, відновленню довіри громадян до судової гілки влади.

Довідка.

З проектом змін до Конституції в частині правосуддя можна ознайомитися за наступним посиланням.