24.12.2015

У ході робочого візиту до Брюсселю Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Прем’єр-міністром Королівства Швеція Стефаном Льовеном.

Президент поінформував Прем’єр-міністра про останній розвиток безпекової ситуації на Донбасі і стан виконання Мінських домовленостей.

Сторони підтвердили важливість зміцнення єдності Євросоюзу у питанні санкцій щодо Росії та забезпечення відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах включно з Кримом.

Глава держави подякував за допомогу, яку Уряд Швеції надає нашій державі для зміцнення Української армії та протидії російській агресії.

Важливу увагу під час зустрічі було приділено питанню надання Україні безвізового режиму з ЄС. Президент детально поінформував Прем’єр-міністра про прогрес України у виконанні Плану дій з лібералізації візового режиму з ЄС.

Петро Порошенко висловив переконання, що Євросоюз ухвалить позитивне рішення, беручи до уваги завтрашній позитивний висновок Єврокомісії щодо запровадження безвізового режиму з Україною.

Стефан Льовен високо оцінив хід реформ в Україні і запевнив в подальшій підтримці з боку його держави. Співрозмовники домовились про прискорення процедури надання Україні фінансового сприяння.