24.12.2015

Президенти України Петро Порошенко та Польщі Анджей Дуда на зустрічі у Києві обговорили питання енергетичної співпраці. Президенти засудили проект «Північний потік – 2» як виключно політичний, такий, що створює можливість політичного тиску на інші країни.

Президент України на підсумковій прес-конференції висловив подяку польській стороні за створення умов для завершення розробки техніко-економічного обґрунтування побудови інтерконнектора, за розуміння необхідності подальшого використання газотранспортних потужностей України для транспортування газу в Європу та неприпустимості реалізації проекту «Північний потік – ». «Це є тверда позиція України та Польщі. Ми координуємось з нашими партнерами із Словаччини, з Балтійських та Скандинавських країн, з Італією, із величезною кількістю країн ЄС. Запевняємо, що цей проект немає аж ніякого економічного сенсу і є виключно політичним. Ми вважаємо неприпустимим надавати можливість політичного тиску на як країни–члени ЄС, так і Україну внаслідок реалізації цього проекту», – наголосив Президент України.

Президенти домовилися продовжити докладати спільних зусиль для прийняття Європейською Комісією відповідального рішення, яке б не допустило збільшення залежності України, Польщі від російського газопостачальника.

Президент Польщі подякував Президентові України за позицію щодо проекту «Північний потік-2», якому Польща заявила своє однозначне несприйняття. «В цьому питанні ми займаємо абсолютно спільну позицію, так само як й Словаччина. Це не є бізнес- чи економічний проект. Це проект політичного характеру, проект, який істотно втручається в питання енергетичної безпеки наших країн. Саме тому його неможливо прийняти», – наголосив Анджей Дуда.

Президент Польщі назвав проект «Північний потік-2» «шкідливою для Європейського Союзу інвестицією» та зазначив, що його країна буде на усіх можливих форумах протидіяти реалізації цього проекту.