24.12.2015

Президент Петро Порошенко на форумі депутатів місцевих рад партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» зазначив, що найближчими днями очікує позитивного рішення Європейської комісії щодо запровадження безвізового режиму для громадян України.

«Це стало можливим завдяки надзвичайно позитивній оцінці тих реформ, які ми з вами проводимо», – сказав Глава держави. Президент нагадав, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС було однією з головних вимог Революції Гідності.

«Ми не просто маємо йти в Європу, ми маємо побудувати Європу тут, всередині України. Впевнений, що нам це вдасться», – зазначив Петро Порошенко.

За словами Президента, незважаючи на шалений тиск та протидію Кремля, угода про зону вільної торгівлі з ЄС запрацює з 1 січня 2016 року. Він висловив впевненість в тому, що за кілька років ця угода компенсує всі ті втрати, яких країна та гаманець кожного українця зазнали від агресивного закриття Росією свого ринку для українських товарів. «Ми це здолаємо. Перебудуємо свою промисловість, підвищимо її якість і будемо присутні на європейських ринках. Так, як це зробили Балтійські країни», – сказав Петро Порошенко. Він додав: «Ми не станемо проситися назад на базар, де панують економічна агресія, політичний шантаж та імперські комплекси. Ми своє заробимо на європейському та інших вільних ринках світу».

Глава держави повідомив, що наступного тижня відвідає Брюссель, де Європейська Рада розглядатиме питання продовження санкцій відносно Росії. «Впевнений, що рішення буде позитивним. Впевнений, що проукраїнська коаліція продемонструє свою міцність. І це буде потужним і дієвим інструментом примусити Росію виконати та імплементувати всі без виключення пункти Мінських домовленостей», – заявив Петро Порошенко.