24.12.2015

Минулого тижня Україна отримала від GRECO (Орган Ради Європи з антикорупційного моніторингу "Група держав проти корупції") третій позитивний висновок за цей рік. Революційним кроком у боротьбі проти політичної корупції стало ухвалення закону про бюджетне фінансування політичних партій. Про це на брифінгу за підсумками дискусії щодо подолання політичної корупції повідомив заступник Глави Адміністрації Президента України, голова делегації України в GRECO Олександр Данилюк.

"80% висновку стосувалося саме фінансування партій. Той закон, що був ухвалений, відповідає на всі питання і рекомендації, які надало GRECO", - повідомив Олександр Данилюк і додав, — "Партії не мають конкурувати за ознакою — у кого більший бюджет. Якщо у всіх однаковий бюджет і однакові можливості доносити свою позицію, якість політики зміниться".

Йдеться не просто про гроші, а радше про політичну культуру. Рівність партій породить між ними справжню конкуренцію, вважає заступник Глави АПУ. "Не гроші, а конкретна програма, бачення розвитку держави віднині буде визначальним. Це те, чого нам зараз дуже бракує", — сказав він.

За словами Олександра Данилюка, для того, щоб закон про бюджетне фінансування партій запрацював на практиці, потрібно ще сформувати Агентство із питань запобігання корупції, яке серед іншого здійснюватиме моніторинг виконання вимог закону партіями. Зараз завершується відбір членів агентства. Двоє представників попередньо вже відібрані. Однак, для початку роботи органу потрібно, щонайменше, троє.

Заступник Глави АПУ сподівається, що у п’ятницю, 11 грудня, конкурсна комісія завершить формування персонального складу НАЗК.