24.12.2015

Світ вірить в Україну і чекає успіхів від України. Такими словами Президент Петро Порошенко передав своє враження від виступу у Парламенті Віце-президента США Джозефа Байдена, відкриваючи на 16-му засіданні Національної ради реформ обговорення податкової реформи.

«Це був не тільки адресований назовні мессідж про потужну підтримку нашим стратегічним партнером України в дуже важкій ситуації. Це був не лише мессідж щодо підтримки Мінських домовленостей і обов’язковості виконання кожного їх пункту не лише Російською Федерацією, за невиконання яких наші стратегічні партнери Сполучені Штати Америки разом з Європейським Союзом наполегливо працюють над продовженням санкцій проти агресора. Але й месідж щодо необхідності імплементації всіх пунктів Мінських угод Україною. Мені дуже важливо, щоб це почули і народні депутати, і громадськість. Це був месідж про необхідність боротьби з корупцією, і вона має полягати не лише в створенні інституціональних структур, а в тому, чого чекає він нас Український народ і чекає весь світ, – результативності, і я би дуже хотів, щоб це почули всі, кого це стосується», – наголосив Петро Порошенко.

Також, за словами Глави держави, це був месідж про необхідність проведення конституційних реформ щодо судової гілки влади, децентралізації, дерегуляції, кроків по покращенню інвестиційного клімату, дуже важливої реформи охорони здоров’я. Президент наголосив на тому, що всі ці реформи продемонструють, що Україна має бути переможцем.

«Ми маємо бути країною, яка в цих умовах дуже жорсткої кризи продемонструє позитивні зміни», – заявив Президент.

Глава держави наголосив, що це був дуже важливий виступ. «Я дуже хотів би, щоб всі, в тому числі народні депутати, послухавши промову, не пішли з цієї зали, а, навпаки, проголосували ратифікацію угоди зі Світовим банком, яка дає нам можливість отримати відповідні кошти на фінансування реформ, проголосували закони, якими ми маємо довести виконання всіх наших зобов’язань щодо безвізового режиму з ЄС», – сказав Президент.

При цьому Глава держави зазначив, що останні його зустрічі з керівництвом Євросоюзу, останні зустрічі Прем’єр-міністра показали – ми можемо констатувати значний прогрес у виконання плану дій щодо безвізового режиму щодо України, хоча й багато хто в це не вірив. «Перемогти ми зможемо лише тоді, коли ми будемо оптимістами, і будемо вірити у перемогу», – заявив Петро Порошенко.

Глава держави висловив впевненість в тому, що сьогодні, за підсумками Нацради реформ, буде знайдено компроміс у питанні податкової реформи. «Да, має бути дискусія. Да, ми маємо знаходити аргументи і відстоювати власну точку зору. Але ми маємо знайти мужність і мудрість виступити єдиною командою для того, щоб нові зміни до законодавства у частині податкової реформи були не лише спрямовані на забезпечення прозорості, підвищення довіри, боротьбу з корупцією, але й забезпечення фінансування видатків державного бюджету, в першу чергу – забезпечення оборонного бюджету, який дозволить нам зупинити агресора і дофінансувати Збройні Сили України і інші силові підрозділи, які забезпечують національну безпеку нашої держави», – сказав Президент.