24.12.2015

З нагоди Дня Збройних Сил України Президент Петро Порошенко вручив ордери і ключі від житла у новозбудованому мікрорайоні у місті Васильків Київської області родинам військових, які зараз захищають країну у зоні АТО, та тих, хто героїчно загинув у боях за незалежність та територіальну цілісність країни.

Президент привітав всіх присутніх із Днем Збройних Сил України. «Це особливе свято на знак визнання особливого внеску нашої новітньої армії в справу захисту Батьківщини», – зазначив Глава держави.

Президент наголосив, що офіцер і солдат – найголовніші і найповажніші люди в Україні, бо захищають країну та Український народ. «Ви кров’ю і потом, життям і здоров’ям, відвагою і патріотизмом вибороли право називатися справжньою українською елітою», – сказав Верховний Головнокомандувач.

«Прийміть мої найщиріші привітання і від мене, як Верховного Головнокомандувача, і, головне, від імені глибоко вам вдячного Українського народу!», – заявив Петро Порошенко.

Президент зазначив, що сьогодні ключи від нового житла отримають шість сімей загиблих героїв. «Вони віддали свої життя, щоб захистити свою країну, свій народ. Захистити від агресора, який цинічно і підступно напав на нашу державу, звільнити українську землю від загарбників. Ми будемо боротися за кожну п’ядь української землі, поки її не звільнимо. Давайте разом схилимо голову перед вічною пам’яттю воїнів-героїв, які віддали свої життя за Україну. Вічна їм шана і пам’ять від Українського народу, української держави, від всіх тих, за кого вони віддали свої життя, звільнюючи Україну. Герої не вмирають! Я хотів би звернутися до керівництва військових частин з ініціативою, щоб на кожному будинку, де житимуть їхні родини, були б встановлені пам’ятні дошки з їхніми іменами. Щоб на їх прикладі виховувалися майбутні покоління українських воїнів», – сказав Президент.

Глава держави також зазначив, що для нього – привілей особисто вручити ордери військовослужбовцям, які з честю виконували свій військовий обов’язок, даючи відсіч російській агресії на українському Донбасі.

Президент наголосив на тому, що отримання житла військовослужбовцями має стати не святковою, а буденною справою. «Дах над головою не повинен бути нагородою. Забезпечення захисників Вітчизни житлом має бути незаперечним обов’язком держави», – сказав Петро Порошенко, повідомивши, що цього року, незважаючи на складну ситуацію в державі, було профінансовано закупівлю більше 1000 квартир для військових. Крім того, понад 200 сімей черговиків отримують грошові компенсації за винайм помешкань.

Глава держави наголосив, що на фоні понад 40 тисяч безквартирних військовослужбовців та військових пенсіонерів темпи забезпечення житлом занадто малі. «Ми реформуємо систему забезпечення житлом військовослужбовців, щоб значно прискорити отримання житла. Необхідно оперативно шукати шляхи вирішення житлової проблеми, щоб вони не розтягувалися на десятиріччя», – заявив Верховний Головнокомандувач.

«Хочу від щирого серця побажати тим, хто сьогодні отримає житло, і хто його буде отримувати, мирного неба, затишної оселі, щоб не прийшлося більше віддавати життя і здоров’я, захищаючи Україну від ворога. Україна пишається вами, достойними синами Українського народу. Щиро дякую вам, фронтовики, щиро дякую дружинам, дітям, за ту потужну підтримку, яку ви даєте нашим воїнам. У вас нелегке життя, але Український народ низько вклоняється вам і шанує своїх героїв», – заявив Петро Порошенко.

Президент вручив оглядові ордери та ключі від квартир сім’ям героїчно загиблих за Україну старшого прапорщика Владислава Живковича, майора Олега Коваля, підполковника Микити Недоводієва, Сергія Циганка, полковника Артура Музики, полковника Андрія Лепехи. З рук Глави держави ордери та ключі отримали ще 19 військових Київського та Васильківського гарнізонів.

Глава держави також вручив державну нагороду – орден Богдана Хмельницького – родині загиблого  старшого прапорщика Владислава Живковича.

Після цього Президент оглянув одну з квартир у новозбудованому будинку.