24.12.2015

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна не відступить від свого рішення імплементувати зону вільної торгівлі з Європейським Союзом з 1 січня 2016 року. За словами Глави держави, Україна готова до професійної економічної дискусії з Росією щодо наслідків запровадження ЗВТ з ЄС, але не допустить мови шантажу.

Під час робочого візиту до Литви Президент України прокоментував підсумки засідання 1 грудня у Брюсселі міністерської групи із запровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі України з ЄС. «На жаль, ми мусимо констатувати, що позиція Російської Федерації була неконструктивною. Можемо наголосити на одному – ні Україна, ні Європейський Союз не будуть реагувати на будь-який шантаж», – заявив Президент.

«Нема про що піклуватись ні в частині стандартизації, ні в частині фіто-санітарного контролю. Більше того, якби Росія була готова обговорювати розмір шкоди, ми готові були б обговорювати, але висувати абсолютно безпідставні і беззмістовні звинувачення в тому, що це ніби загрожує Росії, ми не готові», – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що, починаючи з 2013 року, фактичне ембарго і фактичні санкції проти України вже діють. Як результат цих санкцій товарообіг між Росією та Україною скоротився в чотири рази. «Сьогодні обсяг, про який ми говоримо, вимірюється вже не десятками мільярдів, як це було раніше, а сотнями мільйонів доларів. Що, безумовно, боляче для наших виробників. Але ще раз наголошую, що Україна тверда у своєму рішенні запровадити зону вільної торгівлі з 1 січня 2016 року», – заявив Петро Порошенко.

«Ми запропонували провести ще одну консультацію до кінця року для того, щоб продемонструвати нашу відкритість, і готові не допустити подальшого поглиблення запровадження санкцій. Наголошую – ми готові до професійної економічної дискусії», – наголосив Президент України.

Президент наголосив, що Україна не дозволить, щоб, як раніше газова політика, так і зараз політика санкцій використовувалась як інструмент політичного впливу. «Наше політичне майбутнє буде вирішуватись не в Москві. Воно буде вирішуватись виключно Українським народом. Я як Президент, як гарант Конституції зроблю все, щоб це забезпечити», – заявив Петро Порошенко.

Президент України висловив подяку Європейському Союзу за завершення процесу ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС всіма країнами-членами. «Ми сьогодні рішуче налаштовані на європейські реформи, які наближають нас до Європейського Союзу і відповідають прагненням Українського народу», – відзначив Глава Української держави.