24.12.2015

Президент Петро Порошенко повідомив за підсумками участі української делегації у Конференції ООН з питань зміни клімату, що Україна чітко представила свою позицію і скористалася можливостями Конференції для проведення більше 30 зустрічей з президентами та главами урядів.

Зокрема, на полях Конференції Глава держави зустрівся з президентами Європейської Ради та Європейської Комісії, Канцлером Німеччини, Президентом Франції, Прем’єр-міністром Великої Британії, лідерами інших держав. «Ми чітко скоординували наші дії в частині реалізації Мінського плану, діяльності Контактної групи і порядку денного наступної зустрічі міністрів закордонних справ «Нормандського формату», – повідомив Петро Порошенко представникам ЗМІ.

Крім того, за словами Президента, були скоординовані позиції напередодні зустрічі на міністерському рівні у форматі Україна–ЄС–Росія щодо запровадження зони вільної торгівлі України з ЄС, яка має відбутися 1 грудня у Брюсселі.

Також, за словами Петра Порошенка, відбулася відверта і довірлива розмова з Президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, яка тривала більше години. Під час зустрічі президентів було домовлено про подальший план дій українсько-турецької співпраці. Зокрема, було обговорено підготовку візиту Глави Української держави до Туреччини, який заплановано на перший квартал 2016 року. «Ми чекаємо від цього візиту прориву. Буде продемонстрована низка напрацювань в питаннях економічного, політичного та безпекового співробітництва», – відзначив Президент.

Президент повідомив, що відбулися ефективні переговори з новообраними прем’єр-міністрами Австралії та Канади. «В основному, це стосувалося, в тому числі, координації дій щодо продовження санкцій стосовно Росії у випадку невиконання Мінських домовленостей до кінця поточного року», – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що усі поставлені завдання перед делегацією під час цього візиту були виконані.