24.12.2015

Перебуваючи у Парижі з метою участі у 21-й Конференції ООН з питань зміни клімату, Президент України Петро Порошенко зустрівся з Прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

У ході першої зустрічі з новим очільником Уряду Канади Глава Української держави поінформував співрозмовника про актуальний розвиток ситуації на Донбасі та акцентував увагу на важливості підтримки трансатлантичної єдності у питанні збереження санкцій щодо Росії до повного відновлення територіальної цілісності України.

Джастін Трюдо запевнив у повній підтримці народу України у боротьбі за відстоювання незалежності, суверенітету та територіальної цілісності. Він наголосив на подальшій готовності Канади здійснювати тиск на Москву, а також усіляко допомагати Україні, зокрема, посилюючи здатність Збройних Сил України протидіяти сучасним викликам і загрозам.

Співрозмовники підкреслили важливість подальшого поглиблення особливого партнерства між державами, зокрема у торговельно-економічній та військово-технічній сферах. Співрозмовники відзначили необхідність оперативної підготовки до підписання двосторонньої угоди про зону вільної торгівлі.

Прем’єр Канади проінформував Президента про результати засідання «Великої двадцятки» в Анталії, запевнивши у трансатлантичній солідарності з Україною.

Президент подякував Главі Уряду Канади за солідарність з Українським народом у дні, коли весь світ згадує жертв Голодомору–геноциду 1932-1933 років в Україні.

Сторони також обговорили питання спрощення візового режиму для громадян України.

Джастін Трюдо підтвердив готовність відвідати Україну з візитом на запрошення Петра Порошенка.