24.12.2015

Президент України та Прем’єр-міністр Нідерландів під час зустрічі скоординували подальші спільні дії в рамках розслідування трагедії літака рейсу МН-17, який був збитий терористами над територією України в липні минулого року.

Після переговорів Глава держави зазначив, що після жахливої трагедії літака MH-17 відносини між двома країнами вийшли на зовсім новий рівень. «Із самого початку Україна ініціювала прозоре незалежне розслідування обставин трагедії, і, за моєю пропозицією, Нідерланди очолили це розслідування як країна, що найбільше постраждала від терористичної атаки на літак «Малайзійських авіаліній»», – наголосив Петро Порошенко.

Президент висловив подяку всій міжнародній команді слідчих та висловив надію на те, що результати незалежного розслідування «продемонструють всьому світові, хто стоїть за цим злочином». При цьому Петро Порошенко зазначив, що «ми це знаємо і так», але наголосив на необхідності підтвердження цього в ході прозорого, незалежного розслідування.

Президент України подякував Прем'єр-міністру за підтримку кандидатури України під час затвердження на посаді непостійного члена Ради безпеки ООН та наголосив на тому, що відтепер Україна зможе представляти, в тому числі, і жертв трагедії МН-17 в Раді безпеки «для того, щоб ті, хто скоїв цей жахливий злочин, опинилися на лаві підсудних і щоб вони були засуджені».

«Ми підтвердили, що стоїмо пліч-о-пліч у нашій боротьбі проти тероризму – проти терористичних атак у Парижі, в інших частинах світу, ми не сприймаємо жодного шантажу з боку терористів, і головний висновок – що від подій на українських вулицях, що на вулицях Парижу – ми не боїмося і ми разом», – заявив Петро Порошенко.