24.12.2015

У рамках офіційного візиту Президента України до Ватикану Дружина Глави держави Марина Порошенко взяла участь у церемонії представлення Папі Римському Франциску, відвідала резиденцію Мальтійського Ордену та орденську лікарню  Святого Іоанна Хрестителя.

Дружина Президента наголосила, що Мальтійський Орден має репутацію потужного посередника з врегулювання міжнародних конфліктів та дієвого помічника у кризових ситуаціях. Пані Марина зауважила: «Допомога і добро не мають кордонів, національності чи віросповідання. Це стан душі і серця, коли люди не можуть залишатися осторонь, у них одна мета – допомога ближньому».

У лікарні Марина Порошенко відвідала неврологічне відділення та відділення реабілітації важких хворих після ДТП, коми, політравм. Дружина Президента ознайомилася із  сучасними методиками лікування неврологічних захворювань та на власні очі переконалася у результативності їхнього застосування.

Керівництво лікарні та Мальтійського Ордену на знак налагодження діалогу та співпраці з офісом Дружини Президента передало інвалідні візки для українських військових, які постраждали під час бойових дій на Сході України.

Від імені всього українського народу пані Марина подякувала представникам Мальтійського Ордену за небайдужість, розуміння і простягнуту руку допомоги як під час Революції Гідності, так і в умовах війни на території України. «У стінах вашої лікарні щохвилини відбувається боротьба за життя і здоров’я людей, щодня утверджується Віра і Добро. І саме сьогодні Україна переживає часи боротьби Добра зі Злом».

Особливо пані Порошенко наголосила, що сьогодні мирне життя - це актуальне питання не лише для України, а й для всієї Європи: «Терористичні акти чорної п’ятниці у Парижі стали болючим нагадуванням всьому світу про цінність миру, рішучу боротьбу з тероризмом і необхідність об’єднуватися заради майбутнього. Я вірю, що єдність множить сили, які ми маємо направляти на добрі справи».

Дружина Президента та Посол Мальтійського Ордену в Україні домовилися про участь Марини Порошенко у конференції, що відбудеться весною 2016 року в Києві, під час якої будуть презентовані усі напрямки, проекти та програми діяльності Мальтійського Ордену в Україні та світі.

У візиті Дружину Президента супроводжували Надзвичайний і Повноважний Посол Мальтійського Ордену в Україні Гадзанті Пульєзе, керівник Асоціації Кавалерів Мальтійського Ордену Італії Рікардо Патерно та Надзвичайний і Повноважний Посол України в Ватикані Тетяна Іжевська.