24.12.2015

18  листопада  європейська спільнота, як і Україна, вперше відзначає Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства. Питання протидії сексуальному насильству над дітьми в Україні сьогодні обговорювали в Адміністрації Президента під час круглого столу, який відбувся за ініціативи Уповноваженого Президента з прав дитини.

Микола Кулеба наголосив, що сексуальна експлуатація та сексуальне насильство стосовно дітей набули тривожних розмірів на національному та міжнародному рівнях. «Результати опитування дітей свідчать, що кожна п’ята дитина в Україні зазнавала різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною, у 90% випадків,  про насильство відносно дитини ніхто не повідомляє в поліцію», - повідомив Уповноважений Президента з прав дитини.  Така ситуація вимагає невідкладного реагування та застосування усіх можливих цивілізованих методів для протидії насильству над дітьми.

Учасники круглого столу - представники Міністерства соціальної політики, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства юстиції, Верховного суду, громадських організацій, а також – адвокати та експерти у галузі інформаційної політики, однозначно погодились у необхідності внесення змін до діючого законодавства в напрямку посилення кримінальної  відповідальності за скоєння сексуального насилля над дітьми.

Уповноважений зазначив, що одним із можливих  інструментів в боротьбі  із проблемою сексуального  насильства над дітьми  є виконання Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації, основною метою якої є :

-  запобігання сексуальній експлуатації та сексуальному насильству стосовно дітей і боротьба із цими явищами;

-  захист прав дітей, які стали жертвами сексуальної експлуатації та сексуального насильства;

- сприяння національному та міжнародному співробітництву в боротьбі із сексуальною експлуатацією та сексуальним насильством стосовно дітей.

Микола Кулеба  підкреслив, що, окрім законодавчих ініціатив, необхідно підвищувати рівень обізнаності населення про захист і права дітей, особливо серед осіб, які постійно контактують з дітьми ( педагоги, медики, соціальні працівники, правоохоронці та ін.), а також - формувати відповідальне ставлення  громадськості до проблеми насильства над дітьми шляхом ведення відповідної інформаційної політики.