24.12.2015

Президент України Петро Порошенко разом із дружиною Мариною проголосували на повторному голосуванні з виборів Київського міського голови на виборчій дільниці у Центральному будинку офіцерів Збройних Сил.

Глава держави закликав українців активніше голосувати та проявляти громадянську позицію. "Закликаю громадян сьогодні, 15 листопада, не залишатися вдома, а йти на виборчі дільниці, займати активну громадянську позицію, бо це є ключовим елементом демократичних традицій", - сказав Петро Порошенко.

"Проголосувати, обрати місцеву владу, міських голів і нести відповідальність за свій вибір, не віддавати право вибору іншим", - наголосив Президент.

Глава держави також висловив сподівання, що, незважаючи на події останніх днів у Франції, волевиявлення сьогодні буде мирним. "Дуже хотілося б, щоб сьогоднішній день був тихим, мирним, і ті, хто користується довірою народу, мали можливість отримати владні повноваження вже нової влади", - сказав Президент. Він зауважив, що нинішні вибори відбуваються за умови початку процесу децентралізації, яка передбачає передачу значної частини повноважень міським головам та місцевим радам.

Президент також підкреслив, що нинішні вибори - це перші вибори до місцевих органів влади, на які Україна запросила 1,5 тисячі міжнародних спостерігачів. Він також нагадав, що оцінка першого туру була позитивною.

Щодо безпеки під час голосування, Президент висловив впевненість, що посилені наряди Національної гвардії України та Поліції зможуть забезпечити безпеку громадян. Глава держави повідомив, що у зв'язку з останніми подіями у світі та новими загрозами тероризму посилений режим роботи правоохоронних органів діятиме ще два тижні.