24.12.2015

Президент Петро Порошенко під час робочої поїздки до Львівської області взяв участь у церемонії передачі Збройним Силам України наданих Сполученими Штатами Америки радіолокаційних станцій, які призначені для виявлення та визначення координат вогневих позицій мінометів, артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню противника.

Звертаючись до присутніх військових, Глава держави зазначив, що ситуація на фронті залишається напруженою і загрозливою. Відведення важкого озброєння висуває на передній план завдання своєчасного попередження провокацій проти наших військ. Для цього, наголосив Президент, нам і потрібне сучасне високотехнологічне ракетно-артилерійське озброєння оборонного характеру, яке призначене для виявлення ворожої артилерії та наявність якого стане ефективним додатковим чинником стримування агресора. Головне, наголосив Президент, ці станції мають зберегти життя українських бійців та цивільних.

Станції контр-батарейної боротьби AN/TPQ-36 передаються у рамках програми військового та військово-технічного співробітництва з США. Остаточної домовленості про постачання станцій контр-батарейної боротьби було досягнуто під час зустрічі Президента України та Президента США Барака Обами в Нью-Йорку у вересні цього року.

Глава держави висловив подяку США за вже надану військово-безпекову допомогу на суму, яка перевищує 265 млн доларів. Це дозволило, зокрема, забезпечити підготовку Національної гвардії, та започаткувати нову програму тренування військовослужбовців Збройних Сил та сил швидкого реагування Міністерства внутрішніх справ. Ми також отримали від Сполучених Штатів необхідне обладнання, у тому числі безпечні засоби зв’язку, прилади нічного бачення, автомобілі «Хаммер», у тому числі їх броньовані модифікації.

Глава держави зазначив, що проект оборонного бюджету Сполучених Штатів на наступний рік, який наразі проходить відповідні процедури, передбачає асигнування 300 млн. доларів на посилення обороноздатності України. Про це йшлося напередодні під час зустрічі Президента з Міністром фінансів США Джейкобом Лью. «Понад сім мільярдів гривень – це дуже велика сума. Особливо якщо оцінювати її мірками наших власних витрат на оборонно-безпековий комплекс, які наступного року становитимуть близько ста мільярдів гривень», – наголосив Президент.

Президент наголосив на тому, що ця допомога носить оборонний характер та має попереджати спроби терористів здійснювати терористичні атаки як проти українських військ, так і проти цивільних.

Глава держави висловив впевненість в тому, що за допомогою американських інструкторів українські військові у найкоротші строки опанують управління новими контр-батарейними станціями. «Я хочу черговий раз почути, коли до нас приїжджають наші партнери з НАТО, Європи, Сполучених Штатів Америки, що вони здивовані майстерністю, професіоналізмом та бойовим духом українських воїнів», – заявив Петро Порошенко.

Радіолокаційна станція AN/TPQ-36 призначена для точного визначення координат вогневих позицій мінометів, артилерійських гармат та реактивних систем залпового вогню противника на дальності до 24 км. Радари бачать «постріл», за траєкторією снаряда швидко розраховують точку, з якої веде свій вогонь противник, в автоматичному режимі передають ці дані на «свої» вогневі позиції, що дозволяє своєчасно реагувати та знищувати вогневі засоби противника. Одночасно одна станція може виявляти та супроводжувати у повітрі до 99 ракет і снарядів та видавати цілевказівки по 10 точках стрільби.