24.12.2015

Під час робочої поїздки до Львівської області Президент зустрівся з особовим складом Кінологічного навчального центру Львівського та Мостиського прикордонних загонів.

Президент наголосив, що сучасні виклики ставлять перед прикордонниками нові завдання. «Головне з них – боротьба з організованою злочинністю, незаконною міграцією, наркотрафіком, контрабандою. А події у Парижі продемонстрували, що найважливіше завдання – це боротьба з тероризмом», – підкреслив Глава держави.

Президент поінформував, що сьогодні була проведена нарада з силовими структурами щодо посилення безпеки в Україні, і в цьому питанні велика відповідальність покладається на прикордонників. «Посилюються заходи не лише в Києві, Львові та інших містах України, але і в аеропортах, на об’єктах інфраструктури, на вокзалах і на державному кордоні», – зазначив Глава держави.

Президент наголосив, що від роботи прикордонників залежить забезпечення прав українців на безвізові подорожі до ЄС. «Щоб ніхто і ніколи не ставив під сумнів право українців безвізово подорожувати, робота ДПС України повинна буди бездоганною. Це особливо важливо в умовах міграційних викликів, які зараз постали перед ЄС», – зазначив Петро Порошенко.

Важливим завданням залишається боротьба з корупцією та контрабандою, включаючи боротьбу з цими явищами в лавах прикордонників. «У вас має бути нульова толерантність до таких зловживань, злочинів та порушень», – сказав Петро Порошенко. Президент підкреслив, що нещодавня надзвичайна подія з гелікоптером, який перевозив незаконних мігрантів і впав у Словаччині, свідчить про необхідність посилення координації з іноземними прикордонниками. Глава держави також наголосив, що за корупцію мають нести відповідальність усі, незалежно від погонів, та повідомив, що на початку листопада районний суд Києва засудив на 10 років за хабарництво генерал-лейтенанта Держприкордонслужби.

Глава держави зазначив, що і надалі влада буде працювати над покращенням забезпечення та оснащення прикордонників. «Держава підвищуватиме технологічне забезпечення прикордонного відомства, продовження технічного облаштування кордону, підвищення соціальних стандартів, серед яких безумовним пріоритетом є гідне грошове забезпечення і поступове покращення житлових умов», – наголосив Петро Порошенко. Також прикордонники будуть отримувати нову техніку – як результат співпраці з європейськими та американськими партнерами.

Президент подякував прикордонникам за службу, зокрема в зоні проведення АТО. «На противагу мирному кордону з ЄС, на Сході, де зараз йде війна за нашу незалежність, суверенітет та територіальну цілісність, саме там, в умовах бойових дій народився новий образ українського прикордонника, сповнений патріотизму, мужності, честі, гідності та відваги», – зазначив Президент. За час проведення антитерористичної операції понад 14 тис. прикордонників, в тому числі близько 600 військових з Кінологічного центру, взяли участь у бойових діях на Донбасі, 67 прикордонників загинули. Президент разом з усіма присутніми вшанували їх пам'ять хвилиною мовчання.

Глава держави наголосив на унікальності Кінологічного центру, фахівці якого ефективно працюють на кордоні та є переможцями багатьох міжнародних змагань за напрямками роботи кінологічних груп, рукопашного бою, кульової стрільби. «Звичайно, технологічний прогрес йде вперед, і тепер у нас є тепловізори та інша спеціальна техніка, але кожен з вас знає – чотириногих помічників ніяка техніка не замінить», – сказав Президент.

Глава держави ознайомився з технікою і озброєнням, яке використовують прикордонники, а також проглянув навчання та навички інспекторів-кінологів. Президент вручив нагороди 5 військовослужбовцям ДПС України, а також бойові прапори прикордонним підрозділам – Кінологічному навчальному центру, Львівському та Мостиському прикордонним загонам.

Кінологічний навчальний центр ДПС України працює з травня 1945 року. В Україні це єдина кінологічна установа, ліцензована Міністерством освіти. В центрі здійснюється підготовки всіх категорій кінологів та підвищення кваліфікації молодших інспекторів прикордонної служби 2-ої категорії. Фахівці та службові собаки виконували різні завдання, зокрема забезпечення безпеки під час візиту Папи Римського Івана Павла ІІ, саміту президентів у Львові, проведення в Україні «Євро-2012».