24.12.2015

Президент Петро Порошенко провів робочу зустріч з новообраними міськими головами. Глава держави наголосив на тому, що ці місцеві вибори, які завершують перезавантаження влади, відбулися демократично та відкривають нові можливості у розвитку регіонів та країни в цілому.

Президент привітав з перемогою тих місцевих голів, хто вже заручився підтримкою виборців, та відзначив важливість того, щоб у містах, де 15 листопада відбудеться других тур, вибори також пройшли на високому рівні. «Я не маю сумніву, що вибори будуть проведені, і ми захистимо волевиявлення громадян», – наголосив Петро Порошенко.

Глава держави назвав дуже важливим вчорашнє рішення Верховної Ради, яким була підтримана пропозиція Президента щодо проведення виборів там, де вони не відбулися, – в Маріуполі, Красноармійську, 29 листопада. «Це було дуже мудре рішення. Ми продемонстрували всьому світові наше відповідальне ставлення до волевиявлення громадян», – сказав Президент та повідомив, що негайно підпише цей закон.

«Як гарант Конституції та права мешканців цих міст обирати та бути обраними, я буду захищати їх права незалежно від того, яку політичну силу вони підтримують. Але дуже сподіваюся на свідомий і проєвропейський вибір», – наголосив Президент.

Глава держави зазначив, що місцеві вибори 25 жовтня відбувалися за новими правилами і за новим законом – законом, який формує місцеву владу за пропорційною системою за відкритими списками.

Ці вибори, наголосив Президент, дякуючи демократичним процедурам, суттєво відрізняються від виборів, які відбувалися до сих пір. «В нас майже немає рад, в яких була би сформована однопартійна владна більшість. Але маємо дуже велику кількість місцевих рад, де більшість отримали проєвропейські сили, які сформували проєвропейську коаліцію у Верховній Раді. Це – надзвичайно важливо», – підкреслив Глава держави.

Президент також відзначив, що це були перші вибори, на яких були присутні 1554 міжнародних спостерігачів – від Парламентської Асамблеї Ради Європи, Європарламенту, ОБСЄ, інших авторитетних міжнародних організацій. «Я хочу привітати нас із вами, Україну з тим, що висновки міжнародних спостерігачів підтвердили, що вибори відбувалися демократичним шляхом. Ніхто не зміг і не намагався перешкодити волевиявленню громадян. Для мене відповідність виборів високим європейським стандартам є одним з важливих здобутків України в процесі імплементації нашої Угоди про асоціацію з ЄС», – сказав Петро Порошенко.

За словами Президента, наочним прикладом істотного оновлення місцевої влади є той факт, що з 379 міських голів 154 особи на посаду обрані вперше. «Я не маю нічого проти тих, хто був обраний вдруге, третє, вчетверте, це –  вибір громадян, і я його шаную і поважаю. Але хотів би наголосити, що перед вами стоять надзвичайно амбітні і цікаві завдання», – сказав Президент.

«Нагадую про високу відповідальність, яка лягає на ваші голови і плечі. Для того, щоб виконати всі ваші обіцянки, з якими ви йшли на вибори, ви маєте набагато більші можливості, ніж міські голови мали раніше», – підкреслив Глава держави.