24.12.2015

Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Високим представником ЄС із закордонних справ та політики безпеки – Віце-президентом Європейської Комісії Федерікою Могеріні. «Україна залишається високим, першим пріоритетом у зовнішній політиці Європейського Союзу», – наголосив за підсумками зустрічі Президент.

За час після останнього візиту Ф.Могеріні у грудні минулого року багато чого вдалось зробити, зазначив Глава держави. «Перш за все, ми маємо певний прогрес в реалізації Мінських угод, який полягає в тому, що зараз у нас є режим припинення вогню, нехай крихкий, нехай з провокаційними обстрілами, але з 29 серпня діє режим припинення вогню. Ми майже завершили виконання запропонованого Україною процесу відведення артилерії, мінометів і танків, і це також буде сприяти деескалації конфлікту», – сказав Петро Порошенко.

Президент повідомив, що під час зустрічі вони з Високим представником ЄС обговорили питання політичного врегулювання ситуації, підготовки процесу виборів на території, яка зараз окупована. Детально обговорено співпрацю і координацію щодо вирішення гуманітарних питань, звільнення заручників, соціально-економічного розвитку цих територій.

Глава держави наголосив на тому, що ключовим елементом було і залишається безпекова складова, виведення російських військ. «Мені було дуже приємно почути тверду позицію пані Віце-президента щодо санкцій, які чітко прив’язані до імплементації Мінських угод і деокупації Донбасу», – відзначив Петро Порошенко.

Президент подякував Віце-президенту Європейської Комісії за те, що вона твердо відстоює позицію необхідності повної імплементації Мінських угод та відзначив дуже важливу роль Високого представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки в деескалації ситуації на Сході України.

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Федеріка Могеріні зазначила, що це її четвертий візит до України і другий за останній рік. «Основна мета мого візиту в Україну, крім всіх конкретних тем, які ми обговорили, – продемонструвати, що ситуація в Україні залишається однією з найпріоритетніших в порядку денному Європейського Союзу», – відзначила вона.

Ф.Могеріні відзначила прогрес у виконанні Мінських домовленостей – розпочатий процес відведення озброєння та техніки є значним досягненням спільної роботи Моніторингової місії ОБСЄ, Контактної групи, зустрічі міністрів закордонних справ «Нормандського формату» та усієї міжнародної спільноти, яка задіяна в процес мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Вона висловила сподівання на «здійснення подальших кроків у рамках виконання взятих на себе усіх без виключення зобов’язань в рамках Мінського процесу – як у безпековому, так й у політичному вимірах, які базуватимуться на українському законодавстві та міжнародних стандартах, яких необхідно дотримуватися». При цьому вона відзначила необхідність забезпечення доступу гуманітарних організацій та Моніторингової місії ОБСЄ до всієї окупованої території України.

Окремо обговорювалась координація дій у питанні Криму. Під час візиту Ф.Могеріні провела зустріч з Уповноваженим Президента з питань кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим.