24.12.2015

Президент Петро Порошенко наголошує на важливості ухвалення Верховною Радою у наступний вівторок законопроектів, необхідних для запровадження безвізового режиму з боку Європейського Союзу. Під час зустрічі зі студентами та викладачами Київського університету імені Тараса Шевченка Глава держави наголосив, що народ України виборов право на безвізовий режим з ЄС.

«Вчора був фактично передостанній день. Останній день буде у вівторок», – сказав Петро Порошенко, зазначивши, що сьогодні немає більш актуального питання, ніж це. «Україна ніколи не мала такого високого рівня відносин з Європейським Союзом, як зараз. Сьогодні ЄС демонструє єдність і солідарність з Україною, – заявив Глава держави, додавши, – Лідери Європейських країн в умовах, коли в Європі вірує криза мігрантів, дають потужні сигнали українцям – ми готові надати вам безвізовий режим, як ми й обіцяли».

Президент повідомив, що за останній тиждень мав телефонні розмови з великою кількістю лідерів європейських країн та Президентом Європейської Комісії. «ЄС тримає своє слово. І політичне рішення, яке було прийнято на саміті «Східного партнерства» в Ризі та Саміті Україна-ЄС у Києві, буде виконуватися», – сказав Президент та наголосив, що, в свою чергу, Україна має виконати свої зобов’язання.

При цьому Глава держави зауважив, що усі країни, які отримали безвізовий режим, пройшли такий самий шлях і виконали ті ж самі умови – «і щодо толерантності, і щодо боротьби з корупцією, прозорості і демократичності».

«Не мають права народні депутати, які не голосують ці закони, позбавляти 45 мільйонів громадян права на безвізову подорож до країн Шенгенської зони. Дуже довго за це боролися і Президент, і дипломати, і урядовці, і, головне, – народ України, який виборов це право», – зазначив Глава держави та повідомив, що має на меті провести ще одну зустріч з депутатами. «Я буду робити все як Президент, щоб країна отримала безвізовий режим», – заявив Петро Порошенко.