24.12.2015

Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з Віце-президентом США Джозефом Байденом.

Президент поінформував американську сторону про ситуацію на Донбасі та підкреслив необхідність повного виконання Мінських домовленостей Росією та проросійськими бойовиками, зокрема в частині звільнення усіх заручників, виведення окупаційних військ і надання доступу ОБСЄ до всієї території окупованого Донбасу і до кордону.

Віце-президент підтвердив готовність Сполучених Штатів продовжувати працювати задля повної реалізації Мінських домовленостей та відновлення територіальної цілісності України. Сторонами була підтверджена спільна позиція щодо необхідності збереження існуючих міжнародних санкцій для досягнення зазначених цілей.

Президент Петро Порошенко поінформував про результати місцевих виборів в Україні 25 жовтня, які підтвердили, що Україна впевнено рухається європейським шляхом розвитку.

Глава держави висловив вдячність американській стороні за послідовну політичну підтримку України, а також гуманітарну, фінансову та військову допомогу, сприяння у проведенні реформ, зокрема у сфері боротьби з корупцією.