24.12.2015

Робоча група з питань правосуддя та суміжних правових інститутів, що працює при Конституційній Комісії, врахувала всі принципові пропозиції Венеціанської комісії, які вона висловила у Висновку CDL-AD (2015)027 від 26 жовтня 2015 року. Доопрацьований проект змін до Конституції в частині правосуддя переданий до Конституційної Комісії для фінального розгляду.

В остаточному варіанті тексту уточнено питання щодо утворення та ліквідації судів, юрисдикції судів, імунітету судді, засад судочинства, вимог до судді Конституційного суду України, повноважень Президента України на перехідний період тощо. В проекті також врахована пропозиція Венеціанської комісії щодо повноваження Вищої ради правосуддя ухвалювати рішення про переведення судді з одного суду до іншого після закінчення перехідного періоду.

Крім того, законопроект, за рекомендацією міжнародних експертів, доповнено нормою, яка передбачає, що однією з підстав звільнення судді є порушення ним обов’язку щодо надання відомостей, які пояснюють походження його майна.

Заступник Глави Адміністрації Президента та Голова робочої групи з питань правосуддя Олексій Філатов повідомив: «Робоча група вийшла на фінальний етап узгодження проекту змін до Конституції в частині правосуддя. В максимально можливі короткі строки були враховані всі принципові рекомендації Венеціанської комісії. Також до проекту включені пропозиції громадськості, отримані під час громадських обговорень, участь в яких взяли понад 500 експертів, та рекомендації, які були надіслані безпосередньо до Конституційної Комісії».

Проект буде розглянутий на пленарному засіданні Конституційної Комісії, яке відбудеться  30 жовтня 2015 року.

Довідка.

З Висновком Венеціанської комісії можна ознайомитися за посиланням http://constitution.gov.ua/news/item/id/1061

Громадські обговорення змін до Конституції в частині правосуддя відбулися в Києві, Харкові, Одесі, Львові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Івано-Франківську.