24.12.2015

27 жовтня під час перебування в Україні Міністр торгівлі США Пенні Пріцкер у супроводі Дружини Президента України Марини Порошенко відвідала історичну батьківщину своїх предків – село Великі Прицьки на Київщині. У поїздці взяв участь Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Під час свого попереднього візиту в Україну восени 2014 року Пенні Пріцкер пообіцяла обов’язково ще повернутися в Україну і  відвідати місцевість, звідки походить її рід.

Під час сьогоднішнього візиту в с. Великі Прицьки Міністр торгівлі США разом із Мариною Порошенко відвідали Великопріцьківську загальноосвітню школу, де поспілкувалися з представниками громади та оглянули виставку дитячих малюнків з краєвидами села. Зараз у цій школі навчається близько 40 дітей.

На згадку про зустріч Марина Порошенко та Пенні Пріцкер подарували шкільній бібліотеці книги, які допоможуть дітям стати освіченими, вільними та національно свідомими громадянами.

Також гості відвідали стару будівлю, де у 18 столітті знаходилася суконна фабрика, на якій, за інформацією місцевих дослідників, працювали предки родини Пріцкер.

У розмові з Дружиною Президента Міністр торгівлі США  запевнила, що Україну в її прагненні створити сильну та прогресивну державу підтримує увесь світ: «На шляху до побудови успішної держави ви – не єдині. Ми завжди готові простягнути Україні руку допомоги», - зауважила Пенні Пріцкер.

Зі свого боку Марина Порошенко підкреслила, що для України – держави, яка обрала і продовжує виборювати своє демократичне та незалежне майбутнє, надзвичайно важливо відчувати підтримку світової спільноти. «А ще - приємно бачити коріння української нації по всьому світу. І такі приклади, як історія пані Пріцкер, додають впевненості, що український патріотизм не має меж», - зазначила Марина Порошенко.

Інформаційна довідка.

Пенні Пріцкер – 38-ий Міністр торгівлі США. Бакалавр економіки Гарвардського університету, доктор юридичних наук і магістр ділового адміністрування Стенфордського університету. У 2012 році отримала премію Вудро Вільсона у справах державної служби за внесок у розвиток суспільного життя. У рамках громадської роботи П. Пріцкер опікується розвитком сфери освіти.