24.12.2015

Коментуючи під час голосування на виборчій дільниці ситуацію у Маріуполі, Президент повідомив, що щойно голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський доповів про відсутність порушень на дільницях Донецької та Луганської областей, вибори організовані і проходять, явка достатньо висока – на 12:00 була більше 11 відсотків.

«Разом з тим, ситуації, яка є в Маріуполі, я вважаю категорично неприйнятною. Я з самого початку наголошував на необхідності проведення виборів в Маріуполі. Той факт, коли, за моєю інформацією, там готувались ті чи інші фальсифікації, безумовно, ми це допустити не можемо. Я дав доручення правоохоронним органам ретельно розслідувати причини, по яким проведення виборів в Маріуполі було ускладнене, і я чекаю інформації правоохоронних органів, яка має бути висловлена публічно. Я чекаю оцінку політичних сил, і звертаюся до Верховної Рад і Центральної виборчої комісії негайно відреагувати на це. Верховній Раді на найближчому засіданні прийняти зміни до законодавства, які дозволять найближчим часом вибори в Маріуполі все ж таки провести», – заявив Глава держави.

Президент наголосив на тому, що вибори у Маріуполі необхідні, і висловив впевненість в тому, що вони мають бути проведені в цьому році. «Це є обличчя України. Ми маємо забезпечити і всьому світові продемонструвати, що Україна є вільною демократичною державою, і ми боремося за те, щоб проведення виборів відповідало найкращим світовим стандартам», – зазначив Петро Порошенко.

За словами Глави держави, крім Маріуполя, вибори також не розпочалися ще в одному районному центрі. «Це потребує такої самої рішучої реакції», – заявив Президент.

Іншої інформації по всій країні про перешкоди у виборчому процесі немає. «По всій решті країни вибори відбуваються спокійно», – сказав Глава держави.