24.12.2015

Президент України Петро Порошенко проводить зустріч із Прем’єр-міністром Великого Герцогства Люксембург Ксав’є Беттелем, який відвідує Україну з першим офіційним візитом.

На початку зустрічі Президент подякував Люксембургу за активну роль та підтримку євроінтеграції України та чітку проукраїнську позицію в питанні захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Глава держави також висловив подяку за підтримку Люксембургом України під час сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй та голосування за надання Україні статусу непостійного члена Ради Безпеки ООН.

В свою чергу, Прем'єр-міністр Люксембургу подякував Президенту за можливість відвідати Україну та обговорити питання як двосторонніх відносин, так й взаємодії в євроінтеграційному процесі України.

Ксав'є Беттель наголосив на повній підтримці його країною політики «єдиного голосу» Євросоюзу на підтримку України. Також він відзначив прогрес у мирному врегулюванні ситуації на Донбасі, який, за його словами, «розвивається у правильному напрямку, хоча процес є доволі крихким, і ще рано говорити про значний прогрес». Він позитивно оцінив діяльність «Нормандського формату».

Прем'єр-міністр Люксембургу наголосив, що Європейський Союз та його країна чітко стоять на позиції підтримки незалежності та територіальної цілісності України та необхідності неуклінного дотримання міжнародного права та санкцій до тих, хто його порушує.