24.12.2015

Президент Петро Порошенко у Івано-Франківську зустрівся із професорсько-викладацьким складом та студентським активом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Глава держави наголосив, що Україні необхідно відновити нафтогазову галузь. «Дуже покладаюся не тільки на можливості нафтогазовидобувної галузі, але і на вчених», – підкреслив Президент. Зокрема, важливо повернути українські шельфові родовища, включаючи Одеське та Безіменне. Глава держави також відзначив необхідність визначення можливості використання свердловин, що за традиційними технологіями нібито вже вичерпали свій ресурс, та наукових розробок з енергозбереження.

Глава держави зазначив, що за майже 50 років у закладі підготовлено близько 50 тисяч кваліфікованих спеціалістів. Президент акцентував увагу на нових завданнях, які стоять перед випускниками Інституту, – забезпечення енергозбереження, енергетичної незалежності від російського газу та диверсифікації джерел енергопостачання.

Петро Порошенко нагадав, що до 2013 року частка Росії в імпорті газу в Україну становила більше 90%. «Кожен жовтень та листопад ми сиділи на гачку і думали, що ще Путін вичавить з України, з прогнилої та корумпованої української влади», – зазначив Президент. Петро Порошенко підкреслив, що минулої зими за допомоги європейських партнерів Україна продемонструвала, що не дасть більше себе шантажувати.

Ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Євстахій Крижанівський під час виступу нагадав, що близько 200 років тому перший промисловий видобуток нафти в Європі був на території України. Він запевнив у високому науковому та інтелектуальному потенціалі та можливостях Інституту та випускників.