24.12.2015

Протягом трьох тижнів працівники Адміністрації Президента України проходили тестування з англійської мови. Про це на брифінгу повідомив заступник Глави АПУ Дмитро Шимків.

За допомогою Cambridge English Language Assessment вдалося оцінити рівень знання англійської мови серед працівників АПУ, щоб у подальшому ухвалити правильні рішення щодо його вдосконалення.

Дмитро Шимків розповів, що, за результатами тестування, кожен третій працівник Адміністрації Президента України володіє англійською на рівні, достатньому для ефективної роботи. На початковому рівні англійською володіють 32% протестованих, на рівні В1 і вище — 28%.

Заступник Глави АПУ наголосив на тому, що знання іноземної мови — це ще одна рушійна сила для руху України в напрямку ЄС. “Ми хочемо, щоб Програма Go Global стала національним трендом. Знання англійської в принципі підвищує конкурентоздатність наших держслужбовців, бо таким чином ми отримуємо доступ до величезного пласту інформації із перших вуст мовою оригіналу, а не адаптовані переклади з російської", — зазначив він.

Заступник керівника Департаменту з управління персоналом Наталя Лебеденко поінформувала про загальні результати тестування в Адміністрації Президента України:

Раніше в АПУ запровадили вимоги до рівня володіння англійською мовою на керівних посадах. Так, завідувачі відділів мусять знати англійську на рівні В1, а керівники вищих ланок на рівні не нижче В2. Для співробітників, що вже обіймають керівні посади ця вимога набуває чинності з 2017 року, тобто люди мають час для підвищення рівня володіння англійською мовою. Водночас, за словами Дмитра Шимківа, серед працівників АПУ, що обіймають посади, до яких стоїть вимога володіння мовою на рівні В2, 30% вже відповідають даній нормі, а серед Завідувачів відділів знають англійську мову на рівні B1 23%. Рівень В відповідає категорії «незалежний користувач»: В1 — рубіжний, В2 — просунутий.

Консультант Сambridge English в Україні Дарина Сіжук зазначила, що такий «мовний аудит» є поширеною міжнародною практикою та дозволяє сформувати об’єктивну думку щодо володіння англійською мовою в організації. «Ми щиро раді співпраці з Адміністрацією Президента України та підтримуємо ініціативу запровадження мовних вимог при працевлаштуванні, адже володіння англійською сьогодні є так само обов’язковим вмінням, як і, наприклад, комп’ютерна грамотність», — сказала вона.

Наразі в Адміністрації мають сформувати групи для вивчення англійської мови. У межах Угоди про співробітництво в галузях освіти, науки і культури (ст.14 цієї Угоди) Британська Рада як головний агент Уряду Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії з виконання цієї угоди надає викладачів, котрі проводитимуть навчання за спеціалізованими програмами. Окрім розвитку комунікативних навичок англійською мовою, ці програми також передбачають роботу з текстами та лексикою, яка широко використовується у сфері міжнародних відносин та європейської інтеграції.

Нагадаємо, раніше Президент оголосив курс на підтримку вивчення англійської мови по всій країні. 15 жовтня, беручи участь в урочистостях з нагоди 400-річчя Києво-Могилянської академії, Глава держави вкотре наголосив на важливості Програми Go Global.