24.12.2015

Заступник Глави Адміністрації Президента України Олексій Філатов взяв участь у Форумі «Доброчесна і аполітична Феміда через конституційні зміни», який відбувся в Києві 19 жовтня.

«Ми прагнемо на новому конституційному фундаменті побудувати правову державу, невід’ємною складовою якої є справедливий суд. Проект змін до Конституції, який був затверджений Конституційною Комісією, передбачає оновлення суддівського корпусу через процедуру оцінювання, за результатами якого судді, які не відповідають критеріям професіоналізму, етичності та доброчесності, будуть звільнені. На їх місце через процедуру прозорого конкурсу будуть призначені нові судді. І тут важливим є встановлення запобіжників, які не допустять потворний прихід в судову систему хабарників, непрофесіоналів, корупціонерів», – наголосив Олексій Філатов.

Олексій Філатов повідомив, що до Венеціанської Комісії для отримання остаточного висновку направлено два варіанти змін до Конституції в частині оновлення суддівського корпусу – один передбачає переатестацію всіх суддів, включаючи проведення нового конкурсу на посади звiльнених суддiв, а інший – звiльнення всiх суддів з призначенням нових за таким самим конкурсом. Очікується, що Венеціанська комісія надасть висновок 23-24 жовтня 2015 року.

Порівнюючи два шляхи очищення судової системи – переатестацію (оцінювання) суддiв, пicля якого буде проведено новий конкурс, та звільнення усіх суддів з подальшим призначенням нових, – пан Філатов зазначив, що реформа – це, в першу чергу, змiна свiдомостi, i тому реформу необхiдно здiйснювати тiльки правовим шляхом.