24.12.2015

У рамках робочого візиту Президента України до США для участі в 70-й сесії Генеральної асамблеї ООН, Дружина Президента Марина Порошенко зустрілася з лідерами українських жіночих організацій, що діють в Сполучених Штатах Америки.

Марина Порошенко відзначила активну діяльність української діаспори США, назвавши її прикладом реальної підтримки й допомоги українцям в Америці та на Батьківщині.

«Особливо хочу відзначити, що українська діаспора є ефективним дипломатичним містком між Україною та Америкою. З вашою допомогою нам не раз вдавалося налагодити конструктивний діалог і доносити важливу інформацію до владних кабінетів США, щоб заручитися підтримкою демократичних процесів в Україні. Це дуже важливо для нас!», - підкреслила Дружина Президента.

< У ході зустрічі пані Марина ознайомилася із результатами роботи активних українок, які мають різноплановий політичний, гуманітарний, виховний та освітній характер. За більше ніж століття українська діаспора Америки має значні досягнення у різних напрямках – починаючи від організації виставок українського образотворчого мистецтва до створення Українського Музею в Нью-Йорку, від організації лікування в Сполучених Штатах Америки поранених учасників Майдану та військовослужбовців із зони АТО до співпраці з конгресменами та сенаторами для забезпечення підтримки України в Конгресі США.

Представниці української діаспори висловили зацікавленість у співпраці з офісом Дружини Президента як гарантом цільового спрямування зусиль у напрямку надання гуманітарної допомоги та реалізації соціальних проектів.

Пані Порошенко висловила вдячність всім організаціям за надання підтримки пораненим учасникам ЄвроМайдану, допомогу родинам переселенців із Криму і зони АТО, військовослужбовцям та їх сім’ям, а також за великий патріотизм і збереження української мови, культури, народних традицій і звичаїв.

На зустрічі були присутні представниці більше 10 організацій. Зокрема, Українського народного союзу (найдавнішої української громадської організації, заснованої у 1894 році, яка налічує понад 60 тис. членів); Союзу українок Америки (заснований у 1925 році і є членом Національної ради жінок Америки); Українського конгресового комітету Америки, що здійснює міжнародне спостереження за проведенням президентських та парламентських виборів в Україні, починаючи з 1994 року; ГО «Разом» (засновано у 2013 році з початком Євромайдану в Україні, основна мета діяльності - зміцнення української демократії, також є активним донором і координатором збору гуманітарної допомоги в Україну від неурядових українських організацій); Світової федерації українських жіночих організацій (заснована у 1948 році, об’єднує 27 організацій із 17 країн на чотирьох континентах та представляє діяльність місцевих українських громад на міжнародній арені в ООН, особливо в питаннях відстоювання прав жінок).