25.12.2015

Глава держави присудив 40 премій Президента України для молодих вчених 2015 року.

Згідно з Указом Президента, цього року лауреатами премії стали 89 науковців віком до 35 років, серед яких 3 доктори та 74 кандидати наук.

Молоді вчені долучаються до вирішення проблем, які постали перед країною та суспільством, зокрема, досліджують питання допомоги нашим героям-захисникам в зоні АТО. Премія присуджена за цикл наукових праць «Система превентивної реабілітації військовослужбовців Збройних Сил України з бойовим стресом в умовах збройних конфліктів».

Серед відзначених наукових робіт: «Перспективні технології підготовки ракетних палив», «Підвищення функціональної ефективності композитних виробів авіакосмічної техніки», цикл наукових праць «Розробка та біотестування нових сполук з противірусною та протипухлинною активністю», наукові праці в галузі медицини «Вивчення функціонального стану судин у дітей, хворих на ювенільний ревматоїдний артрит» та «Особливості механізму розвитку ерозивно-виразкових уражень шлунку при тривалому застосуванні нестероїдних протизапальних препаратів».

Щорічна премія Президента України для молодих вчених присуджується за видатні досягнення в галузі природничих, технічних та гуманітарних наук, які сприяють дальшому розвитку науки, суспільному прогресу і утверджують високий авторитет вітчизняної науки.