25.12.2015

У День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Глава держави поклав квіти до пам'ятного знака "Воїнам Чорнобиля" та меморіального кургану "Героям Чорнобиля".

Глава держави та учасники церемонії вшанували пам'ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання. Був виконаний національний гімн України. Разом із Президентом у церемонії вшанування пам'яті героїв-ліквідаторів аварії на Чорнобильський АЕС взяли участь Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман,  Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко, представники Кабінету міністрів, Адміністрації Президента, народні депутати, представники духовенства та громадськості.

У зв’язку з Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Президент звернувся до співвітчизників: «Сьогодні ми складаємо шану мужнім людям, які у трагічний час Чорнобильської катастрофи приборкували ядерну стихію, захищаючи українську землю та увесь світ від смертельної небезпеки». Глава держави наголосив, що аварія на Чорнобильській атомній електростанції спричинила національну трагедію, наслідки якої ми відчуваємо й досі. «Вона опалила долі мільйонів наших громадян, породила велику кількість проблем, що з плином часу змінюються, трансформуються, але не зникають», - зазначив Президент. Для розв’язання цих проблем із  безпечного утримання виведених з експлуатації потужностей Україні доводиться постійно залучати значні матеріальні, фінансові, інтелектуальні й людські ресурси для проведення комплексу робіт із монтажу нового укриття, вжиття заходів з дезактивації, відродження та розвитку забруднених територій. «В умовах, коли проти нас ведеться неоголошена війна, коли на першому плані - збереження незалежності та територіальної цілісності української держави, влада у тісній співпраці з громадськими об’єднаннями, які опікуються постраждалими, повинна виробити оптимальні та збалансовані механізми їх ефективного соціального захисту і підтримки. Особлива увага має бути приділена дітям Чорнобиля та людям із інвалідністю», - зазначив Глава держави.