25.12.2015

Президент України Петро Порошенко виступив на форумі депутатів місцевих рад Блоку Петра Порошенка «Солідарність» із промовою, в якій назвав головними завданнями на наступний рік забезпечення результативної боротьби з корупцією та досягнення стійкого миру на Донбасі. Для цього Глава держави наголосив на важливості затвердження Верховною Радою конституційних змін щодо судової реформи та децентралізації.

Президент відзначив, що відсутність реальних, видимих результатів у боротьбі з корупцією призводить до того, що люди ще не відчувають результатів реформ, і високими є протестні настрої. «Гучні арешти й відставки лише на початку викликали ейфорію у суспільстві. Тепер цього замало, люди вимагають суворих вироків, а не просто затримань, та дієвих механізмів запобігання корупційним діям», – наголосив Петро Порошенко.

Президент поінформував, що майже завершений процес створення незалежних органів для боротьби із корупцією – Національного антикорупційного бюро та Спеціальної антикорупційної прокуратури. Він побажав всім присутнім – депутатам місцевих рад від БПП – не стати клієнтами НАБУ. «Ніхто не захистить, ніяких парасольок над корупціонерами ми не дозволимо», – наголосив Глава держави.

Президент повідомив, що дізнався про відсутність у проекті бюджету на 2016 рік запланованих коштів на фінансування антикорупційної прокуратури. «Вважаю це прикрим непорозумінням і лише технічною помилкою, яка, шановні народні депутати, буде негайно виправлена», – заявив Петро Порошенко.

У той же час, за словами Президента, процес створення сучасної інфраструктури для боротьби з корупцією не виглядатиме завершеним, а сама система не буде ефективною, поки буде проведено радикальну судову реформу, яка полягає у повному очищенні та оновленні суддівського корпусу, скасуванні суддівської недоторканності, забезпеченні незалежності суддівського корпусу від політичних впливів. Це потребує конституційних змін. «Ухвалення цих конституційних змін, разом з конституційними змінами по децентралізації, – питання найближчих тижнів, максимум місяця», – наголосив Президент.

«Так, ми довго запрягали, але тепер ми маємо швидко їхати. Наступного року кожен українець, і ви маєте в цьому переконатися, має відчути, що інфраструктура, яку ми так дбайливо створювали в 2015 році, ефективна і почала нарешті приносити результат, і цей час був витрачений недаремно», – заявив Петро Порошенко.

«І тоді, коли ми продемонструємо перші успіхи в боротьбі з корупцією нагорі, ми отримаємо моральне право розпочати ефективний наступ на побутову корупцію, з якою, перш за все, зустрічається кожна людина в своєму житті», – заявив Президент, наголосивши, що саме це завдання вважає для себе найважливішим на наступний рік, разом із досягненням миру.

«Я також вірю в те, що після крихкого перемир’я, хоча його кожен день атакують, ми з вами, об’єднавшись, можемо принести мир на Донбас», – сказав Президент, додавши, що питання миру зараз дуже пов’язане з питаннями децентралізації. «Момент остаточного голосування за проект змін до Конституції поступово наближається. Отримати це рішення буде дуже непросто, бо в силу об’єктивних і часто непереборних обставин воно тісно пов’язане з дипломатичною боротьбою повернення під суверенітет України тимчасово окупованих районів Донбасу, українського Донбасу. Я розраховую на мудрість та розум вищого законодавчого органу України. Наш IQ має перевищити 300, бо тільки надзвичайно високий інтелект, разом з потужністю наших Збройних Сил, дозволить нам перемогти такого сильного ворога, як Росія», – наголосив Президент.