25.12.2015

Президент Петро Порошенко провів зустріч із представниками громадськості, органів державної влади та науковцями щодо створення Ради з питань національної єдності.

Звертаючись до присутніх, Глава держави зазначив, що нині, поряд із завданнями захисту територіальної цілісності України, її економічного відновлення не менш важливим є питання її гуманітарного, культурного розвитку та консолідації суспільства.

«Нам потрібно відновити майданчик, де б ми могли обговорювати гуманітарні питання. Впевнений в тому, що саме в цьому колі ми можемо говорити про найболючіші питання, які сьогодні має наша держава – питання національної єдності», – сказав Петро Порошенко на зустрічі.

Говорячи про завдання новостворюваної Ради, Глава держави зазначив: «Питання нашого гуманітарного розвитку маємо вирішувати так, щоб переконливо продемонструвати унікальну українську ідентичність, бо таких, як ми, в світі більш немає».

«Маємо зміцнювати і консолідувати наші тили для того, щоб міцнішим було наше положення на фронті. Бо коли у нас буде міцний тил – єдиний, ефективний – перемога буде невідворотною», – наголосив Президент.

Президент нагадав, що за останні півтора року держава та її громадяни зробили дуже багато: зупинили агресію найсильнішої військової машини на континенті, відвели найбільші економічні загрози, підписали і за короткий термін ратифікували Угоду про асоціацію України з ЄС. З 1 січня вступає в дію зона вільної торгівлі з ЄС. Кардинально змінено структуру законодавства, яка дозволяє започаткувати нові механізми боротьби з корупцією, запущено конституційні механізми децентралізації влади. У процесі судова реформа, яка має сприяти побудові справжнього незалежного суду. Продовжує зростати підтримка України Євросоюзом.

Президент зазначив, що зараз агресор спрямував свої зусилля на дестабілізацію ситуації всередині країни, розвиток діяльності диверсійних груп, через що є загроза єдності країни. «Всю гостроту атак агресор зараз спрямовує в цьому напрямку, розуміючи, що питання створення «Новоросії» поховане завдяки ефективним діям наших Збройних Сил», – констатував Петро Порошенко.

Глава держави підкреслив, що у такий складний час українське суспільство чи не вперше за свою історію консолідоване. «Вперше не просто за 24 роки незалежності, а за багато десятиліть, а можливо й століть, Україна, народ зараз демонструє єдність», – сказав Президент, назвавши це справжнім досягненням сучасних українців.

Президент наголосив на тому, що суспільство більше не розколюють питання мови, євроінтеграції, НАТО. «Не хвилює нас зараз проблема НАТО. Навпаки – є дуже чітке і сформульоване питання до влади, чому ми не активізуємо процеси входження до Північно-Атлантичного альянсу. І опонентів майже не існує. Не існує питання вступу до Європейського союзу», – зазначив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив на тому, що 60 відсотків тих, хто зі зброєю в руках боронить країну на Сході, – російськомовні. «Люди, які говорять російською мовою, люблять Україну аж ніяк не менше, ніж ми її любимо українською», – заявив він. Всі ці факти дуже переконливо доводять, що попередній розкол у зазначених питаннях був штучним, організованим політиками, які намагалися дуже ефективно його експлуатувати, впевнений Глава держави.

За словами Президента, окрему увагу під час своєї роботи Рада приділятиме питанню релігії. На його переконання, Церква має об'єднувати країну. Водночас Президент наголосив, що не втручатиметься у діяльність Церкви, яка має бути незалежною. «Мати єдину Церкву – це не воля Президента, Уряду чи рішення Верховної Ради. Це воля народу, який здатен продемонструвати єдність», – сказав він.