25.12.2015

Уповноважений Президента з прав дитини Микола Кулеба зазначив, що Глава держави проводить цілеспрямовану політику, направлену на посилення гарантій безпеки дітей. Так, першим кроком стало підписання Національної стратегій у сфері прав людини, а сьогодні на розгляд Верховної Ради подано  зміни до законодавства у сфері національної безпеки, внутрішньої і зовнішньої політики, які стосуються безпеки дітей.

"Діти є тим базовим ресурсом, з якого в майбутньому відбувається процес становлення людського капіталу та інтелектуального потенціалу нації. Саме тому діти потребують особливих умов виховання, розвитку та захисту. Безпека, благополуччя та інтереси дитини мають бути серед головних пріоритетів національної політики", – зазначив Уповноважений Президента.

Микола Кулеба наголосив, що анексія Криму та військова агресія на Сході України порушили звичний уклад життя українців, насамперед дітей і сімей з дітьми. «Спокій, життя і здоров'я наших дітей опинились під загрозою. Тому даний законопроект покликаний посилити державні механізми захисту дітей від зовнішніх і внутрішніх загроз у всіх сферах життєдіяльності», - підкреслив Уповноважений Президента.

Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України "Про основи національної безпеки України", передбачивши, що сфера охорони дитинства є однією з важливих складових національних інтересів України, від яких залежить сталий розвиток суспільства. Збереження та зміцнення інституту сім'ї, створення умов для повноцінного життя і розвитку дитини в сімейному оточенні стануть гарантією благополуччя наших дітей. Законопроектом пропонується визнати, що ризики для життя і здоров'я цивільного населення, насамперед дітей, внаслідок військових дій чи збройних конфліктів  несуть загрозу національним інтересам і національній безпеці України.

"Після прийняття цього закону нам ще багато чого потрібно буде змінити і в законодавстві, і в свідомості людей. Дитину треба вчити основам самозбереження, безпеки поведінки та вмінню турбуватись про своє здоров'я. Саме тому має з’явитися класифікація загроз безпеці дитини на кожному етапі її розвитку та механізми запобігання цим загрозам як з боку батьків, так і з боку вчителів, медиків, поліцейських, соціальних працівників та будь-якої іншої людини, яка опинилась поряд з дитиною. Потім ця система знань про безпеку дитини має буди доведена до дітей через освітні дошкільні і шкільні установи. Це тривалий, але дуже потрібних процес, який нам потрібно пройти, щоб дійсно створити середовище сприятливе і безпечне для дитини", - підсумував Микола Кулеба.