25.12.2015

Українська делегація у складі Глави Адміністрації Президента України Бориса Ложкіна, Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Зубка, Голови Державної фіскальної служби України Романа Насірова та Заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Романа Чуприненка здійснила візит до Азербайджанської Республіки.

Візит відбувся на виконання домовленостей, досягнутих під час телефонної розмови 13 листопада 2015 року між Президентом України Петром Порошенком та Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим.

В рамках візиту делегацію України прийняв Президент Азербайджану Ільхам Алієв. В ході зустрічі з Президентом Азербайджану, І.Алієву було передано особисте послання від Президента України Петра Порошенка, а також обговорено поточний стан та перспективи розвитку українсько-азербайджанських відносин.

Учасники переговорів відзначили необхідність врегулювання конфліктів на територіях обох країн на основі принципу, що ґрунтується на повазі до територіальної цілісності обох держав в їх міжнародно-визнаних кордонах. У цьому контексті Президент Азербайджану заявив, що азербайджанська сторона і надалі твердо дотримуватиметься позиції на підтримку територіальної цілісності України. У свою чергу українська сторона також заявила про неприйнятність статусу-кво у питанні вирішення нагірно-карабаського конфлікту.

Українська делегація також провела зустрічі з Першим заступником Прем’єр-міністра АР Я.Еюбовим, Главою Адміністрації Президента Азербайджану Р.Мехтієвим та Першим Віце-спікером Міллі Меджлісу (парламенту) АР З.Аскеровим.

В ході зустрічей також була підтверджена готовність до активізації політичного діалогу на найвищому і високому рівнях та узгоджено алгоритм спільних двосторонніх заходів на ближчу перспективу.

Зокрема, обговорено підготовку до проведення в Баку чергового засідання Міжурядової українсько-азербайджанської комісії з питань економічного співробітництва, яка стане головним підготовчим заходом до проведення орієнтовно в перший половині 2016 року офіційного візиту Президента України до Азербайджанської Республіки.

Також під час візиту до Баку Українська делегація поклала квіти до могил Загальнонаціонального лідера Азербайджану Гейдара Алієва та його дружини Заріфи Алієвої.