25.12.2015

У рамках візиту до Литовської Республіки Президент України Петро Порошенко зустрівся з українською громадою Литви. Зустріч відбулася біля пам'ятника Тарасу Шевченку у Вільнюсі.

Глава держави подякував українській громаді за активну підтримку рідної країни. "І ваш величезний внесок є в тому, що Вільнюс став символом європейського вибору України", - сказав він, нагадавши присутнім події дворічної давнини, коли сотні молодих людей з України та всієї Європи приїхали до Вільнюса підтримати Україну на шляху євроінтеграції та згадав легендарне гасло "Україна - це Європа"."Ви робите все можливе для того, щоб допомагати Україні", - також додав він.

Він також зазначив, що Литва надає значну підтримку. "Депутати литовського Сейму прийняли 14 резолюцій на підтримку суверенітету і територіальної цілісності України проти російської агресії та окупації Криму, за звільнення Надії Савченко та інших українських героїв. Вони щоденно працюють на підтримку нашої країни. У них серце болить як за своїх. Те ж стосується і роботи на усіх рівнях по запровадженню безвізового режиму для українців", - повідомив Президент і додав, - "За рік нам вдалося створити світову коаліцію на підтримку України. Агресор опинився в тотальній міжнародній ізоляції".

Петро Порошенко поділився з литовськими українцями результатами сьогоднішнього робочого візиту та зустрічей з керівництвом Литви. Зокрема, він повідомив про домовленості щодо активізації запровадження електронного урядування в Україні за участю литовських експертів. "Досвід Литви є надзвичайно корисним для України", - зазначив він.

Глава держави поклав квіти до пам'ятника Тарасу Шевченку та вшанував пам'ять великого Кобзаря. Він назвав символічним те, що Тарас у Вільнюсі втілений в образі молодої людини. "Саме тому я хочу бачити нашу молодь в Європі", - зауважив Президент.

На зустріч з Президентом приїхало багато українців, які проживають у різних куточках Литви. Під час спілкування вони зазначали, що уважно стежать за подіями на рідній землі та намагаються її підтримувати. "Ми живемо співзвучно з Україною", - говорили присутні.