25.12.2015

1 грудня дружина Президента України Марина Порошенко разом із дітьми-переселенцями та членами їхніх родин відвідала Національний музей «Меморіал жертв голодомору в Україні», де відбувся інтерактивний урок на тему: «Голодомор: залишатися людиною».

У заході взяли участь близько 20 дітей-переселенців зі Сходу України віком від 10 до 15 років, які зараз живуть і навчаються у Києві. Соціальна акція стала спільним проектом дружини Президента, благодійного фонду «СВОЇ» – Волонтерського центру «Фролівська 9/11» та Національного музею «Меморіал жертв голодомору в Україні».

Під час уроку учні переглянули відео-свідчення очевидців голоду, розмірковували над тим, чому так сталося, як люди могли вижити у ті страшні часи, чому ми зараз говоримо про ці чорні сторінки історії України.

Звертаючись до дітей, Марина Порошенко зауважила, що це були найстрашніші два роки в історії України, про які раніше не розповідали в школі: «Голодомор – це жорстока помста за прагнення до незалежності. Сили зла і темряви не змогли забрати у нас свободу, тому забирали життя. І це лихо не обійшло жодну українську родину. Тоді фактично кожен п’ятий українець помирав від голоду».

Після уроку дітям-переселенцям показали музично-художню композицію «Голодомор. Украдене щастя» за романом Василя Барки «Жовтий князь» у виконанні юної актриси Анни Гринчук.

На завершення пані Марина закликала молодь зберігати у серці пам’ять про жертв Голодомору: «Ця пам’ять дає нам сили захистити своє майбутнє. А ви, діти, і є майбутнє України. Тому дуже важливо, щоб ви знали історію свого народу, пам’ятали і шанували своїх предків та робили все, щоб подібні трагедії більше ніколи не повторювалися».