25.12.2015

1 грудня в мистецький галереї Second Floor Art Center (другий поверх Адміністрації Президента України) відкрилася виставка «Проекція». Над створенням експозиції працював французький фотохудожник українського походження Юрій Білак.

«Ця експозиція змальовує два роки життя України. Тут поєднане сучасне і минуле. Переглянувши роботи, ви зможете відчути, що ми таки європейці», — зазначив Глава Адміністрації Президента України Борис Ложкін, відкриваючи виставку.

Роботи експозиції складаються з двох частин: фото бійців АТО, медиків, волонтерів, а також картини знаних класичних художників, які проектуються на сучасність. Світлини наших захисників вдало поєднані з творами Леонардо да Вінчі, Рембрандта ван Рейна, Вінсента ван Ґоґа.

Під час відкриття виставки автор полотен Юрій Білак розповів про те, що на Заході, зокрема й у Франції, люди досі не достатньо знають про війну в Україні. Саме це і спонукало пана Білака створити такий проект, аби розповісти світові правду про події в нашій державі за допомогою мистецтва. За словами митця, для нього — сина українських мігрантів, які свого часу втекли до Франції від більшовизму, — велика честь представити свої роботи в Адміністрації Президента України.

Співзасновник галереї Second Floor Art Center, радник Глави АПУ Геннадій Курочка розповів про концепцію «Проекції»: «Усе, що нас оточує — енергія та матерія, навіть час, що з'явилися мільярди років тому з великого вибуху, — є лише проекцією велетенського спалаху. У ньому, власне, і народився всесвіт. Сучасність — це проекція минулого в нашій свідомості. Лише 100 років тому ця таємниця відкрилася фізикам, але протягом усієї історії людства її зберігали митці», — каже Геннадій Курочка.

Виставка «50 винаходів, які Україна подарувала світу», що експонувалася в Second Floor Art Center із вересня, як і попередні, подорожуватиме Україною. Відвідати галерею в Адміністрації Президента можуть усі охочі, записавшись на екскурсію у вихідні дні. З початку роботи Second Floor Art Center відвідало вже понад 4 тисячі людей.