25.12.2015

О пів на третю ранку Президент Петро Порошенко зустрів кіборга із позивним «Рахман», якого напередодні було звільнено з полону.

Глава держави наголосив, що за визволення начальника відділення розвідки 81-ї десантно-штурмової бригади ЗСУ Андрія Гречанова багато людей переживали та боролися, і це вдалося зробити з 18-ї спроби. "Сьогодні не лише для Ваших мами та дружини справжнє свято, а й для кожного з нас, і для мене також. Воїне, ласкаво просимо додому", - зазначив Президент. Глава держави нагадав, що ще під час зустрічі в Нормандському форматі він звернувся до канцлера Німеччини Ангели Меркель та Президента Франції Франсуа Олланда з проханням натиснути на Путіна, щоб звільнити кіборга.

Петро Порошенко подякував всім, хто брав участь у звільненні українського захисника. "Знаю, наскільки важко було це зробити і скільки людей в цьому було задіяно", - сказав Петро Порошенко.

Президент також зателефонував дружині й мамі кіборга Рахмана та подякував за такого чоловіка і сина. "Хочу Вам подякувати за те, що Ви виховуєте таких синів - справжніх героїв України, які роблять все для того, щоб територія України була звільнена, і які є прикладом як треба любити Україну та воювати. За таких, як Андрій, ми боремося до останнього. У нас було 18 спроб його звільнити. І сьогодні – світлий день, коли він повернувся додому", - сказав Петро Порошенко в розмові з мамою кіборга.

Петро Порошенко повідомив, що задля визволення українця підписав Указ про помилування російського майора Старкова. Глава держави додав, що вчора в Парижі спілкувався з Прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньягу, і вони, зокрема, обговорили питання звільнення кіборга. "Він навів мені такий приклад, коли за капрала ізраїльської армії вони віддали тисячу терористів. І вважають, що зробили правильно", - сказав Президент.

Глава держави подякував кіборгу за мужність та силу духу: "За всі місяці героїчного перебування в полоні Ви показали стійкість українського воїна і показали, що таке справжні українські десантники-розвідники".