25.12.2015

27 листопада у рамках робочого візиту Президента України до Королівства Нідерланди дружина Глави держави Марина Порошенко взяла участь у відкритті конференції «Спадщина Голодомору в Україні: від пост-геноцидального до громадянського суспільства».

Марина Порошенко зауважила, що тема Голодомору – це наша національна рана, яка не загоюється роками. «Україна вистояла перед загрозою тотального знищення і вижила у нерівній боротьбі зі злом. І сьогодні пам’ять про цю страшну трагедію кличе нас захищати Правду, Мир і свою Землю.  Зараз про Голодомор-геноцид знає і говорить весь світ. І це дуже важливо в контексті розуміння та засудження загрози зі Сходу, яка є злочином проти Українського народу – як майже століття тому, так і сьогодні», – підкреслила дружина Президента.

Пані Марина разом із українською громадою оглянула експозицію фотографій та документів, присвячених темі Голодомору, частина з яких зберігалася під грифом «цілком таємно», та подивилася уривки фільму українського режисера Олеся Янчука «Голод 33».

У роботі конференції взяли участь директор Інституту історичних досліджень Львівського національного університету ім. І. Франка Ярослав Грицак, старший науковий працівник Інституту вивчення війни, голокосту та геноциду NIOD Королівської нідерландської академії мистецтв та науки Карел Беркгофф, старший науковий працівник Гаазького інституту глобального правосуддя Імон Алойо, Президент Українського католицького університету Борис Гудзяк, представники української громади та дипломатичного корпусу, нідерландські політики.

У Нідерландах заходи, присвячені темі Голодомору 1932-1933 років в Україні, проходять вперше. Завдяки зусиллям Посольства України в Королівстві Нідерланди та фундації «Українці в Нідерландах» вдалося донести голландському суспільству важливу інформацію про Голодомор-геноцид як акцію, організовану вищим керівництвом СРСР для знищення українців та подолання спротиву тоталітарному радянському режимові.

За словами представника фундації «Українці в Нідерландах» Віри Луценко, українська громада в Голландії докладає максимум зусиль, аби Нідерланди визнали Голодомор 1932-1933 років геноцидом Українського народу, як це вже зробили десятки країн світу.

Окрім того, українська громада в Королівстві Нідерланди останні кілька років активно працює над збереженням та популяризацією української мови та культури. Зокрема, в Голландії відкрито додаткові чотири українські школи, у які Марина Порошенко передала книги та подарунки для дітей.